«Труффальдіно із Бергамо» у Львові постане у жанрі мюзиклу з світловими картинами і фехтуванням

logo


У Львівському театрі імені Марії Заньковецької 24 і 26 лютого ― прем’єра вистави «Труффальдіно із Бергамо».

Майже три століття актори театрів світу втілюються у героїв п’єси італійця Карло Гольдоні «Слуга двох панів», більш відомої під назвою «Труффальдіно із Бергамо», і зацікавлення публіки не вщухає.

«Тому що це комедія, це радість життя, це є Венеція ― місто кохання. Взагалі, хто був у Венеції, той закохується на все життя. Я влітку був, бачив це все, це неймовірно. І тому у Венеції творяться такі дива», ― пояснив актор Роман Біль.

Прозору легку сценографію та костюми створила художниця з Києва Віолетта Макар. Вона створила натяки на повітряні замки, мости і гондоли Венеції.

«Оті прозорі декорації, які в нас є, навіяні тим, що Венеція ― це місто біля моря, там великий причал і багато кораблів. І одночасно актори десь і зайшли, і символічно вони від глядача далеко і не відійшли завдяки прозорості у сценографії», ― пояснила художник-постановник Віолетта Макар.

На сцені театру імені Марії Заньковецької мюзикл «Труффільдіно із Бергамо» поставив режисер Богдан Ревкевич. У виставі грає живий оркестр, художники на очах у публіки малюють світлом.

Задля цієї вистави актори вчилися фехтувати.

«Актори, як на мене, чудово з цим справляються, особливо дівчата мене просто підкорили своїм фехтуванням», ― додав режисер.

«Ця постановка ― дуже хороший урок і якраз саме під час цієї роботи ми всі мали можливість хтось удосконалити свої вміння у фехтуванні, танцях, хтось навчитися вперше і це збагачує акторів в їхньому арсеналі на подальшу роботу», ― розповів Назар Московець, виконавець ролі Труффальдіно.

Труффальдіно ― комедійний персонаж, який встигає служити двом панам, викручуватися із перипетій і бачити життя позитивно.

«Як для мене ідея: не робіть собі великих проблем, подивіться на якусь біду страшну під іншим кутом зору і воно стане по-іншому. І завдяки таким персонажам, як Труффальдіно, вся ця проблема стає і не проблема. Ну і тема вистави – любов», ― додав Богдан Ревкевич.