Туризм в умовах пандемії: кількість туристів із країн Перської затоки у Львові зростає щодня (відео)

logo


image

Вуличками Львова дедалі частіше можна зустріти відвідувачів із за кордону. Наразі ж здебільшого це – мешканці країн Перської затоки, які приїздять до міста Лева цілими сім’ями з близько 5-10 осіб або ж групами.

Із Саудівської Аравії – прямо до Львова. Кількість туристів із країн Перської затоки у місті зростає щодня. Один з таких гостей – Бадер. Чоловік днями приїхав з дружиною до культурної столиці України. Розповідає: закохався в місто з першого погляду.

Я приїхав до Львова вчора і я справді в захваті. Красиве місто, чудова погода, хороші люди, чисті готелі і просто надзвичайна їжа у місцевих ресторанах. Я обов’язково рекомендуватиму всім відвідати Львів, – зізнався турист Бадер.

Припав до душі Львів і відвідувачам з Бахрейну.

Тут дуже добрі люди. Хоч і не всі володіють англійською, але завжди намагаються допомогти, – розповіла туристка. 

Ми зупинилися у готелі, неподалік центру міста. Готелі тут дуже гарні, мені подобається їхня концепція. І загалом, мені до вподоби тутешній підхід до бізнесу, – додала жінка.

Причиною такого активного туризму – скасування обмежень на в’їзд туристів до країн арабського світу та виїзд їхніх громадян за кордон. Так, від 3 липня зі Львовом відкрили регулярні авіасполучення для двох міст Саудівської Аравії. Чотири рейси на тиждень з посадкою у 150 людей, відтоді заповнені на 100%, – розповідає керівниця туристичної агенції Інесса.

Країна була дуже тривалий час закрита для туризму, не могли туди приїхати з туристичною метою люди, яким було б цікаво відвідати і вивчити ту країну. Відповідно, і громадяни Саудівської Аравії, які живуть за дуже строгими законами ісламу, теж не могли кудись подорожувати так активно і в такій кількості, а тим більше прямим літаком до Львова, – зазначила керівниця туристичної агенції Інесса Гетманська.

Андрій, директор готелю у центрі Львова розповідає, що й справді понад половина номерів заселені туристами з країн Перської затоки. За його словами, такі гості не мають звички залишати чайових, втім щедро оплачують суму, вказану у рахунку. Так, за добу у готелі вони готові платити понад 200 доларів, водночас і до сервісу мають особливі вимоги. Тож зараз провідні готелі підлаштовуються під нових туристів.

Це питання до гігієнічних душів, біде. Частина номерів в нас обладнана ними, а оскільки таке переобладнання потребує і часу і певних інвестицій, ми плануємо це зробити у нижчий сезон. Також це кондиціонери. Гості, які звикли, що у них навіть на зупинках громадського транспорту є кондиціонери, потребують максимального охолодження приміщень, тому ми також вдосконалюємо цю систему, доставляємо чіллер, – повідомив директор готелю Андрій Вільчинський.

Стосуються вимоги і ресторанної справи. Так, у закладах харчування починають з’являтися так звані халяльні страви.

Тут питання халяльного м’яса, приготованого за законами Шаріату, тож спочатку це була проблема. Зараз постачальників стає все більше, ми цим користаємося, шеф-кухар працює над цим щодня і ми вводимо нові і нові страви, – додав Андрій Вільчинський.

До слова, під час пандемії від зупинки туризму постраждали не лише окремі приватні бізнеси, а і бюджети міст, які здебільшого орієнтувалися на курортну галузь.

Це і Трускавець, і Моршин, які втратили близько 55% свого бюджету. Зараз вже йде пожвавлення, як українського, так і іноземного туриста. Туристи з Саудівської Аравії подорожують цілими родинами, з близько 15 осіб. А кожна особа – це інвестиція у валюті в нашу економіку, – наголосила начальниця управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації Наталія Табака.

Додамо, що Львівщина готова і надалі гостинно приймати туристів, а керівники готельно-ресторанних закладів сподіваються найближчим часом на повернення європейців.