У 1-й міській поліклініці Львова знайшли унікальні розписи фабрики Івана Левинського

logo


Цього тижня на стелі коридору другого поверху 1-ї міської поліклініки, що на вул. Руській, 20, знайшли унікальне художнє оздоблення. Авторами розпису була фабрика відомого українського архітектора Івана Левинського, за проектом якого споруджували будівлю для страхового товариства «Дністер».

Цікаву знахідку віднайшли майстри, які зараз працюють над ремонтом будівлі поліклініки.

«Керівництво поліклініки хотіло просто провести ремонт у коридорі другого поверху. Однак нам вдалось переконати їх відреставрувати ці стіни. Під товстим шаром фарби на стелі коридору наші реставратори знайшли дуже цікавий розпис, який належить фабриці відомого архітектора Івана Левинського. Орнаменти із етно-мотивами на стінах і стелі міської поліклініки зумисно замалювали ще у часи СРСР», — розповів ZAXID.NET реставратор і скульптор Віктор Проданчук.

Реставраційні роботи у 1-ій міській поліклініці (фото Facebook Віктора Проданчука)

Реставратори звернулись у міську раду Львова з пропозицією відреставрувати коридор поліклініки.

«Нашу пропозицію підтримали і в управлінні охорони історичного середовища, і у депутатському корпусі. У бюджеті на наступний рік планують передбачити кошти на реставрацію усього сходового майданчика поліклініки. Дуже важливо втілити ці плани, тому що Іван Левинський і справді колись зробив Львів маленькою версією Барселони», — повідомив Віктор Проданчук.

Довідка: Будівля І-ї міської поліклініки на вул. Руській, 20 була споруджено у 1905–1906 рр. за проектом архітекторів Івана Левинського і Тадеуша Обмінського. Цей будинок — один із найкращих та найяскравіших зразків «гуцульської» сецесії на території України. Будинок споруджували для страхового товариства «Дністер». Недовгий час у будинку функціонував ресторан «Фухса». У 1950-х рр., після Другої світової війни, тут розмістився гуртожиток № 1 Обласної радянської партійної школи при обкомі КПУ, їдальня, спортзал Львівської облради, ремонт взуття та лазня № 5. Сьогодні будівля є пам’яткою архітектури. Деякі з приміщень зберегли свої автентичні інтер’єри, зокрема, вестибюлі та холи.