У 28 дитсадках Львова створили додаткові групи. Чому батьки проти

logo


Для створення нових груп у ДНЗ спальні приміщення перепрофілювали в групові.ілюстративне фото: demura.tv

ілюстративне фото: demura.tv

Управління освіти Львівської міської ради з нового навчального року впровадило пілотний проект перепрофілювання частини спальних приміщень у групові в 28 дитсадках у місті. Про це у коментарі Tvoemisto.tv розповіла начальниця управління освіти Зоряна Довганик.

Згідно з наказом управління, пілотний проект триватиме до кінця листопада цього року. Завдяки ньому чиновники хочуть відкрити додаткові групи у садках: № 1, 9, 14(Ш), 14(Л), 17, 31, 39, 51, 52, 57, 69, 73, 106, 128, 129, 131, 134, 154, 160, 163, 165, 166, 167, 171, 180, 183, 187, «Лісова казка», НВК школа-садок № 94.

«Наш проект стосується лише окремих груп у частині садочків міста, де площа приміщень дозволяє зробити це. Це кімнати площею щонайменше 50 кв. м. У нас середня наповненість у групах сягає 60-70% дітей, тому ми вирішили, де це можливо, реорганізувати простір так, щоб звільнити приміщення під додаткові групи», – зазначила Зоряна Довганик.

Для груп, які стали учасниками пілотного проекту придбали та встановили спеціальні трьохярусні ліжка, які розсувають, коли діти лягають спати, та складаються у період, коли діти бавляться.

Водночас батьки дітей, які відвідують згадані ДНЗ, негативно оцінили дії міських чиновників. У коментарі Tvoemisto.tv мати дівчинки, яка відвідує дитсадок №39, Наталія Тюппа розповіла, що такі нововведення порушують одразу кілька законодавчих норм, що стосуються діяльності дитсадків: ДБН, санітарні норми та норми пожежної безпеки.

«Наш садочок розрахований на 80 діток. Відвідує 120 з гаком. Усі групи переповнені (30-37 осіб). У нашому садочку нема кухні, актового і спортивного залу, є 2 міні-майданчики для такої кількості дітей. Тепер, якщо в спальні підселять нові групи, то утворяться прохідні групи. Нові групи будуть без власного входу, без власного туалету (ходитимуть до сусідів, а це 50-60 діток на 4 унітази), роздягатись теж десь на поверсі. Приміщення проектувалось зі спальнею, тому віконечко для видачі їжі відкриті і весь шум йде у приміщення, де всього в метрі від вікна дитячі ліжка і тиха година», – каже жінка.

Батьки, які невдоволені рішенням управління освіти, зорганізувались в окрему групу в Telegram та написали колективну скаргу в управління освіти, яку підписали 90 батьків. Після цього у їхньому ДНЗ нововведення скасували, однак схожі ситуації залишаються в інших дитсадках, які увійшли в перелік.

Нагадаємо, під час дискусії «Чи є Львів дружнім і доступним для дітей?», організованої дискусійною платформою «Твоє місто Львів», директор ЛКП «Інститут міста» Олександр Кобзарєв заявив, що місто зможе досягнути 100% охоплення дитячими садками у 2022 році.