У 6 містах Львівщини виявили відхилення у пробах питної води

logo


Відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками обласний лабораторний центр виявив у Дрогобичі, Стрию, Трускавці, Самборі, Мостиськах та у Ходореві, пишуть – Варіанти.

Про це йдеться у звіті Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Протягом 9 місяців 2017 року на Львівщині провели дослідження 183 проб питної води. Із вказаного числа відхилення за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками обласний лабораториний центр виявив у 9 пробах: у Дрогобичі (водозабір «Уріж»), Стрию, Трускавці, Самборі, Мостиськах та Ходореві.

Також експерти дослідили 22 проби криничних вод в зонах техногенного впливу Грибовицького сміттєзвалища та Червоноградської центральної збагачувальної фабрики, що є частиною Львівської вугільної компанії.

У 4 із 8 відібраних пробах криничних вод, що поруч із Грибовицьким сміттєзвалищем, виявили відхилення, а всі 14 проб, відібраних поряд із Червоноградською фабрикою, виявились забруненими.  

Щодо джерел децентралізованого водопостачання, то обласний лабораторний центр дослідив 3 765 проб води. Серед них у 592 пробах, а це 15,7%, виявили перевищення рівня нітратів.