У аеропорту “Львів” підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки

logo


У середу, 21 липня, у Міжнародному аеропорту “Львів” підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристки. Жінка залишила речі на першому поверсі летовища. Аеропорт, не знайшовши господаря сумки, повідомив про знахідку правоохоронців.

Невідому сумку знайшли у аеропорті близько 9:30 ранку. Вона лежала під сходами в загальному залі “прильоту-відльоту” на першому поверсі, розповідає директорка аеропорту “Львів” Тетяна Романовська. Прибори показали ймовірну наявність вибухівки у сумці.

“Ми знайшли нечійну сумку, потім виявилося, що вона має радіоактивні випромінювання. Всі поводили себе згідно з планом. Було повідомлено про закриття аеропорту, викликали вибухотехніків”, — розповідає директорка летовища Тетяна Романовська.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристкиСуспільне Львів

Пасажири очікують надворі

В’їзди на територію аеропорту перекрила патрульна поліція. Затримка польотів та загалом роботи аеропорту тривала майже дві години.

“Ми летіли відпочивати. Нам нічого не пояснили, ми встигли дійти до аеропорту, а люди вже почали виходити”, — розповідає пасажирка Юлія Краміна.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристкиСуспільне Львів

Правоохоронці шукали вибухівку на території аеропорту

Пасажири, які прилетіли рейсом зі Стамбула розповідають, їх не випускали з аеропорту.

“Нічого не відбувалося, паніка просто, більше нічого. Людей всіх затримали, нікого не випускали, тримали без всякого пояснення. Потім всіх людей відправили в кінець аеропорту, в безпечну зону. Там тримали більше години”, — розповів пасажир Валерій Павлюк.

У цей час на території летовища працювали спецслужби: слідчо-оперативна група територіального підрозділу поліції, спеціалісти-вибухотехніки, кінологи, співробітники інших служб поліції Львівщини, а також патрульні поліцейські.

Вибухотехніки винесли сумку за допомогою дистанційно керованого робота за межі аеропорту і підірвали її.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристкиСуспільне Львів

Роботизована платформа вивозить сумку на безпечну відстань від аеропорту

“Предмет було дистанційно за допомогою роботизованого комплексу евакуйовано в безпечне місце. Там було його зруйновано за допомогою малого заряду і приведено у безпечний стан. Після чого було оглянуто і визначено, що в даній сумці вибухонебезпечних речовин не виявлено”, — розповів старший інспектор вибухотехнічного управління Поліції Львівщини Тарас Сало.

Затримка відбулася ще й тому, що шукали пасажира, якому належить ця сумка, кажуть у аеропорті.

У аеропорту "Львів" підірвали сумку із ноутбуком іноземної туристкиСкриншот з відео

Вибухотехніки знешкоджують сумку

“Затримка відбулася, тому що ми ідентифікували пасажира. Всі рейси, які прилетіли і відлітали були тимчасово призупинені, тобто пасажири були або в “прильоті”, або “відльоті” або в літаках. Ми знайшли літак, знайшли пасажирку – це була пасажирка турецьких авіалінії”, — розповіла директорка аеропорту “Львів” Тетяна Романовська.

Пасажирку, яка залишила багаж, зняли з рейсу. Вона не є громадянкою України. Через цю ситуацію 9 рейсів було затримано. Свою роботу аеропорт відновив близько 11.50. У справі триває слідство.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону