У Буську реставрують палац Бадені: Активісти скаржаться, що дах – асиметричний

logo


БІЗНЕС

Роботи там планують завершити до кінця року, їхня вартість – 2 мільйони 898 тисяч гривень


Фото надав Андрій Кіпран

У Буську триває реставрація пам’ятки архітектури місцевого значення палацу Бадені ХІХ століття. Підрядник ремонтує дах будівлі.  Однак, за словами співзасновника ГО «Фундація Бадені» Андрія Кіпрана, це роблять неякісно, тому що крила даху є асиметричними. 

«Підрядники вже відбудували дерев’яну конструкцію справа. Цей коньок, він надто далеко, надто видовжений. Він таким не був. Тобто, конфігурація даху змінилася. Вона асиметрична. На мій погляд, права частина достатньо суттєво відрізняється від автентичного даху, різниця орієнтовно – 2-3 метри. Якщо стояти у певному місці та дивитися на палац, то крила будуть асиметричними. Одне крило буде нормальним, а у другому буде змінений кут», – розповідає Galnet Андрій Кіпран.


Фото надав Андрій Кіпран

Представники фундації просять підрядника усунути недоліки за власний кошт, однак він відмовляється.  Андрій Кіпран пропонує також залучити незалежний технагляд, аби перевірити, наскільки правильно все роблять.

Роботи на об’єкті проводить ТОВ «РЕМ БУД ПЛАСТ». За словами директора фірми Петра Орихівського, роблять все правильно та відповідно до мірок лівого крила.

«Є проєктні рішення, зрештою, є стара схема, як було. Ліва сторона збережена, відповідно, ми робимо аналогічно, максимально прив’язуючись до того, як було, до тієї стропильної системи, яка була. Використовуємо, звичайно, проєкті рішення проектанта, який був. Робота ще не завершена. Там не може бути ніяких порушень. Ми не менше, ніж жителі Буська зацікавлені у тому, щоб якісно зробити»,  – розповідає Galnet Петро Орихівський.

Згідно тендерних процедур, на об’єкті мають відновити стропильну систему, перекрити її бляхою, поставити водовідведення: ринви, труби, а також зробити громовідвід. За словами Петра Орихівського, виконали уже близько 15% робіт. Завершити все планують до кінця року. Вартість будівельних робіт становить 2 мільйони 898 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше Galnet розповідав, що стан палацу Бадені близький до критичного, а його ремонт – відтягується.

У палац Бадені на Львівщині повернули реліквії, які вважались втраченими

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.