У центрі Львова відбулася акція на підтримку народу Білорусі

logo


У Львові відбулась акція солідарності з народом Білорусі. У ній взяли участь близько 10 людей. Серед них українці та етнічні білоруси, які виїхали з країни та оселились у Львові.

Вони скандували “живе Бєларусь!” та мали з собою прапори. Також співали білоруських пісень, та спілкувались із львів’янами.

У центрі Львова відбулася акція на підтримку народу БілорусіСуспільне Львів

У центрі Львова відбулася акція на підтримку народу Білорусі

“Мені б хотілось підтримати всіх людей, які знаходяться там. Які не підтримують існуючий режим, але в них, зв’язані руки. Якби я була там, то я не знаю чи мала б сміливість ось так вийти з прапором. Після цього мені б довелось сісти в тюрму на якийсь час. Використовую можливість робити це тут”, — каже білоруска та учасниця протесту Анна.

Долучилася до акції підтримки і Дарина Халявка.

“Це наш найближчий народ, справжній – братній. У нас дуже багато спільного. Спільна історія, спільні вороги, на жаль. А зараз ще останнім часом це важливо, тому що, як ми бачимо в новинах Лукашенко із Путіном об’єднуються. Вже Україну вони бачать ворогом для себе, тому зараз це ще більш важливо, щоб Україна підтримувала Білорусь”, — каже жінка.

Акція тривала близько години.

Що відомо9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%.Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє.МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка.23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася.Керівники низки країн Європи не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка.

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону