У центрі Львова встановлять близько сотні капканів, – ФОТО

logo


16 вересня, у центрі Львова, на площі Ринок, планують встановити близько сотні капканів.

Як розповіли 032.ua організатори події, таку акцію з інсталяцією проведуть правозахисники, аби підтримати українських політв’язнів.

Акція називається тематично – “В’язні Кремля”, а кількість капканів – 86 – відповідає кількості українських громадян, яких зараз незаконно утримують в тюрмах Росії та окупованого Криму.

Спершу, об 11:30, на прес-конференції розкажуть останні новини щодо ситуації з українськими політв’язнями, а родичі полонених поділяться історіями та прикладами безправ’я, залякування зі сторони окупаційної влади та керівництва РФ.

Правозахисники також розкажуть про те, як Росія переслідує незгодних з діями Кремля, а також – що має зробити українська влада, щоб надати правовий статус та соціальні гарантії політв’язням та їхнім родинам.

Серед спікерів: Олена Лисенко, експертка Кримської правозахисної групи; Ірина Лимешко, дружина політв’язня Геннадія Лимешка; Ділявер Меметов, син політв’язня Ремзі Меметова, координатор «Кримської солідарності»; Решат Емірусеїнов, ветеран кримськотатарського національного руху, батько політв‘язня Рустема Емірусеїнова; Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод, активістка кампанії #SaveOlegSentsov.

Опісля на площі Ринок у Львові встановлять штучні великі капкани та інформаційний стенд, де пояснюватиметься мета заходу та будуть розміщені дані про українських військовополонених. Працюватиме й інформаційний намет, де роздаватимуть тематичні газети, охочим запропонують написати листа підтримки для в’язнів Кремля, який передадуть кожному адресату.

Усього в регіональному турі на підтримку українських політичних ув’язнених бере участь десять міст, у тому числі – Львів.

Нагадаємо, нещодавно на Батьківщину повернулися 24 українських військовополонених моряка, а також 11 українських політв’язнів Кремля. Середи них – моряк з Львівщини Андрій Оприско.

Фото 032.ua надали організатори події