У центрі Львова зведуть ще один готель. Які зауваження має ЮНЕСКО

logo


МІСТО

Готель буде 25 метрів заввишки


Усі фото: Galnet

У центрі Львова, на площі Міцкевича, 9, на місці розібраної кам’яниці, яка є пам’яткою національного значення, планують збудувати 25-метровий готель із підземним паркінгом. Проєктує його польська архітектурна студія. Але у львів’ян та контролюючих органів є запитання як до поверховості майбутнього готелю, так і до ескізів його фасаду.

«Будинок на площі Міцкевича був у стилі площі, на якій він стояв. Тому потрібно було спочатку відновити той будинок, який тут був раніше. «Начинку» можна змінювати, але загальний вигляд повинен бути такий, який би не псував вигляду площі. Ми маємо приклад відновленої будівлі банку, яка розташована навпроти, і будівлю відновили такою, якою вона була у ХІХ столітті»,- ділиться з Galnet членкиня громадської організації «Народна дія. Львів» Ганна Білаківська.

Нагадаємо, виконавчий комітет Львівської міської ради 7 лютого минулого року, видав ТОВ «Центр розвитку нерухомості» містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю на площі Міцкевича, 9. Тоді міський голова Андрій Садовий зазначав, що хотів би, щоб проєкт готелю реалізували на належному фаховому рівні, і з врахуванням усіх рекомендацій щодо охорони пам’яток архітектури.

«Судові процеси щодо цього об’єкта тривають вже понад 15 років. Власники мали почати будувати там готель дуже давно. Я би дуже хотів, аби ця пляма, яка зараз є, де стоять смітники, була забудована, – зазначив Андрій Садовий.

Він також сказав, розуміє, що проведуть міжнародний архітектурний конкурс і потрібно, аби він враховував усі зауваження щодо цього проєкту.


Візуалізація проєкту


Візуалізація проєкту

І це вже другі містобудівні умови, оскільки перші видали у 2018 році. Тоді передбачалося, що висота готелю буде на 0,5 метра нижчою, ніж зараз. Та таке рішення міської ради суперечить містобудівним правилам, бо зі січня 2019 року виконком не може видавати містобудівних умов та обмежень, оскільки у Львові досі не затверджений історико-архітектурний опорний план.

Забудовник готелю «Центр розвитку нерухомості» входить до групи компаній «Універсальна інвестиційна група» бізнесмена Віталія Антонова. Найбільш відомою серед них є ПАТ «Концерн Галнафтогаз» − мережа автозаправок «ОККО».

Окрім того, погоджувати робочий проєкт, в тому числі і фасад будівництва, потрібно в Міністерстві культури України, оскільки ділянка розташована на території об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це у коментарі Galnet повідомила правозахисниця Ірина Юзик.

«Якщо брати до уваги пам’яткоохоронні речі, тут є багато питань, але місцева влада уникає їх. У першу чергу маю на увазі лист, який оприлюднив «ІКОМОС» влітку цього року. Листа надіслали від ЮНЕСКО. Там чорним по білому пише, що забудовникам рекомендують понизити поверховість, забравши один поверх. Не рекомендують влаштовувати двоярусний дах. Дотримуючись історичної висоти забудови ділянки, радять зберегти фасад будинку з відновленням історичного входу»,- каже у коментарі Galnet Ірина Юзик.

Громадська активістка Ганна Білаківська акцентує, перед тим як забудовувати площу Міцкевича, міська влада мала б запитати думку громадськості.

«Мене найбільше обурює, що наша міська влада не шанує мешканців, не хоче мешканців запитатись, що вони хочуть бачити на цьому місці. Оголосіть відкритий конкурс, покажіть проєкти, дайте людям висловитися»,- обурюється Ганна Білаківська.

Як повідомив у коментарі Galnet головний архітектор Львова Антон Коломєйцев, над проєктом готелю працює команда архітекторів, які максимально коректно планують вписати будівлю у площу Міцкевича, 9.

«Станом на сьогодні над проєктом працює команда іноземних архітекторів, які мають досвід роботи у складному історичному контексті і прагнуть максимально коректного композиційного, об’ємно-просторового та планувального вписання будівлі в історичне середовище. Архітектори планують представити свої напрацювання громадськості».

Детальну візуалізацію фасаду львів’яни побачать згодом, та точної дати Антон Коломєйцев назвати не береться. Каже, через карантин.

«Після послаблення карантинних обмежень, архітектори хотіли б представити особисто візуалізацію фасаду, приїхавши до Львова. Але якщо протягом довгого часу не буде такої можливості, то представлять в онлайн-режимі»,- повідомив у коментарі Galnet Антон Коломєйцев.

До сьогодні Львів не має громадського простору. Центр міста вщент забудований. Площа Міцкевича роками слугує стоянкою для автомобілів. А з будівництвом готелю ще більшого засилля машин Львову не уникнути, каже Ірина Юзик.

«Так само і тут все вщент забудують. Побільшає людей і машин, які будуть сюди приїжджати. У нас ітак немає в центрі громадських просторів, і далі йде ущільнення. Але матимемо черговий готель», – каже Ірина Юзик.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.