У Дрогобичі на Львівщині встановили присвячену солі артінсталяцію

logo


На площі Ринок у Дрогобичі львівський митець Юрій Чернявський встановив артоб’єкт, присвячений солі.

Про це повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради, передає Укрінформ. 

“Ідея поєднує в собі як герметизацію існуючого символу міста для майбутніх поколінь, так і привернення уваги до крихкості символу, до його можливого зникнення. Місто фактично побудоване на солі, але існує ризик, що виробництво буде працювати все повільніше і повільніше. Назва і форма роботи як застереження, що запаси можуть перестати поповнюватися. Тому дрогобичанам треба дбати про солевиварювальне підприємство, яке є гордістю міста та його потужним магнітом”, – розповів автор проєкту Юрій Чернявський.

Інсталяцію митець присвятив найдавнішому підприємству Європи, яке і донині видобуває сіль – Дрогобицькому солевиварювальному заводу. Саме сіль – символ міста, його багатство та бренд.

Ідея інсталяції виникла в межах проєкту “Магічні соляні міста”, частиною цього проєкту була організація артрезиденції. П’ять учасників отримали можливість тиждень прожити у Дрогобичі, досліджуючи його культуру й історію міста та напрацювати ідеї щодо встановлення артоб’єкту, пов’язаного із містом та його сіллю. В результаті відбору переміг проєкт «При потребі розбити скло» за авторством Чернявського.

На Львівщині встановлять тренажери для активних парків

Головний задум інсталяції полягає у створенні символічного запасу солі на центральній площі міста. Фрагмент площі перетворений на підземну музейну вітрину, такі часто існують в місцях, де велися археологічні розкопки, і фрагментарно показують історичні шари місцевості. Артоб’єкт наповнений топками солі, що мають форму наявного сувенірного фасування. А ще саме в такій самій формі сіль зображена на гербі Дрогобича.

У міськраді зауважили, що візуально ритми соляних брусків схожі до ритмів покладеної навколо бруківки, завдяки чому робота делікатно, без агресії вписалася в простір головної площі міста. У нічну пору добу артоб’єкт підсвічується.

Як повідомляв Укрінформ, з кінця лютого 2021 року найстаріше підприємство України – Дрогобицька солеварня – знову відкрита для туристів. Найближчим часом тут планують зробити костюмовані екскурсії та облаштувати промислово-відпочинковий комплекс оздоровчого спрямування. Вхід – безкоштовний, головна умова – придбати якомога більше солі.

Дрогобицька солеварня – це одне з найстаріших чинних підприємств Східної Європи. Перша писемна згадка про дрогобицьку сіль зафіксована у 1390 році, але є твердження, що видобуток солі тут був ще з ХІІ ст., оскільки є згадки про галицьку сіль, яка постачалася на столи київських князів.

Фото: @Magicalsaltcities

Відео: Дрогобицька міська рада