У Дрогобичі оголошено карантин через виявлений сказ у домашнього кота

logo


Карантинні обмеження у місті через сказ домашнього кота встановлено на два місяці.

Як повідомив керівник Дрогобицького районного відділення ДУ “Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” Ігор Майкут – сказ у домашнього кота підтвердилаЛьвівська регіональна державна лабораторія. Напередодні, тварина вкусила свого власника – мешканця вул. Самбірської. Опісля укусу кіт помер, його збила машина. Тіло тварини власник здав на експертизу, на якій і підтвердили діагноз щодо сказу.

Зважаючи на це власнику тварини зробили відповідне профілактичне щеплення.

Окрім цього, у Дрогобичі проводять профілактичні засоби щодо запобігання поширення захворюваності. Зокрема, здійснюють масову вакцинацію всіх котів і собак за методом«подвірного обходу». Вакцинація стартувала із вулиці Самбірської, що у Дрогобичі. Станом на вівторок, 14 листопада, вакциновано понад 800 тварини. Також власників котів і собак закликають зголошуватись до Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини за безкоштовною вакциною для своїх домашніх улюбленців (адреса лікарні: Дрогобич, вул. Пилипа Орлика, 15).

Карантинні обмеження у місті діятимуть до 13 січня 2024 року включно за умови відсутності нових випадків захворювання.

Додамо, сказ — гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. При відсутності своєчасної екстреної вакцинації є загрозливим для життя.

Симптоми сказу у тварин залежать від стадії захворювання: 1.початкова стадія (триває до п’яти днів). Хворі тварини гризуть місце укусу, мають слабкий апетит та їдять неїстівне, спостерігається слинотеча, блювота. За поведінкою ласкаві, примхливі та насторожені одночасно. 2.збуджена стадія (2-3 дні).Поведінка хворих тварин змінюється, вони стають агресивними, збудженими, намагаються утекти та нападають на людей і тварин. Змінюється харчування – тварини гризуть землю і їдять неїстівне. Спостерігаються конвульсії, параліч та косоокість. 3.паралітична стадія (2-4 дні). Тварини виснажені, спостерігається повний параліч, який призводить до смерті.

Профілактика сказу дуже важлива. Для цього потрібно: 1. регулярно вакцинувати свійських тварин від сказу. 2. не торкатися диких чибезпритульних тварин, не підгодовувати їх. 3. стерегтися безпритульних та диких тварин, які не бояться самі до вас підходити.

Якщо вже тварина вас вкусила чи обслинила (особливо дика чи безпритульна): 1. негайно зверніться до лікаря! 2. якщо тварина домашня, попросіть власника надати документи, що підтверджують її щеплення. 3. пройдіть курс антирабічних щеплень, якщо їх призначить лікар.

Читати далі

Wednesday November 15th, 2023

В лікарні у Винниках французькі фахівці допомагають захисникам, які потребують реабілітації

Wednesday November 15th, 2023

Програма «Доступні ліки» на Львівщині: експерти розповіли, які медикаменти можна отримати від держави безкоштовно або з частковою доплатою

Wednesday November 15th, 2023

У Львові лікарі трьох міст виконалирідкісну операцію – ротаційну пластику

Sunday November 12th, 2023

25 американських лікарів почали лікувати українців у львівському центрі “Unbroken”

Sunday November 12th, 2023

У Львові безплатно лікуватиме британський спеціаліст з медицини болю

Friday November 10th, 2023

Американські хірурги місії Face to Face безкоштовно оперуватимуть українців у Львові

FridayNovember 10th, 2023

Медикам у Львові вдалося врятувати жінці руку, яку сильно понівечили леза січкарні

Thursday November 9th, 2023

У Червоноградській міській лікарні відкриють реабілітаційне відділення

Thursday November 9th, 2023

До Львова прибув відомий реконструктивний хірург Жак Гакаборт із Нью-Йорка, аби прооперувати українських захисників

Wednesday November 8th, 2023

У Львові безкоштовно лікуватиме провідний британський спеціаліст Рокаса Тамошауска