У Дрогобичі прагнуть повернути найстарішу солеварню Європи у комунальну власність

logo


Міська влада хоче підтримати підприємство, але воно перебуває у державній власності

У Дрогобичі хочуть повернути територіальній громаді найстарішу солеварню Європи. 2 травня депутати міської ради звернулися до Кабінету міністрів України з проханням вжити заходів зі збереження Дрогобицького солевиварювального заводу та передати його у комунальну власність громади. Про цейдеться на сторінці Дрогобицької міської ради в соцмережі.

Врятувати найстаріше підприємство Європи

Дрогобицька солеварня є найстарішим працюючим підприємством Європи. Вона унікальна тим, що тут досі виварюють сіль за старою автентичною технологією. Завдяки цьому дрогобицька сіль є кришталево чистою та не містить жоднихдомішок. Після того, як найбільше в Україні підприємство з виробництва солі “Артемсіль” було зруйноване ворожими обстрілами, Дрогобицька солеварня увійшла до числа стратегічно важливих підприємств та наростила виробничі потужності.

Сіль у Дрогобичі виготовляють за давньою технологією Сіль у Дрогобичі виготовляють за давньою технологією

Однак нині завод перебуває в незадовільному стані і потребує ревіталізації, зазначається в дописі. Але місто не може підтримати підприємство, бо воно перебуває в державній власності. Окрім цього, Дрогобицька солеварня є важливим туристичним об’єктом. Щоб побачити унікальну технологію виварювання солі, на підприємство приїжджають туристи з різних міст України та з-за кордону.

Зберегти Дрогобицький солевиварювальний завод та передати його у власність територіальної громади – такою єпозиція керівництва міста, депутатського корпусу та небайдужих мешканців громади. У Дрогобицькій міській раді висловили впевненість, що зберегти підприємство і розвивати його можна тільки тоді, коли воно перейде у власність територіальної громади.

#Львівщина #Дрогобич#Новини Львівщини #Артемсіль #солеварня