У Дрогобицькій громаді перейменують ще п’ять вулиць: рішення комісії з питань дерусифікації

logo


9 лютого відбулось чергове засідання комісії з питань проведення заходів дерусифікації та перейменування і присвоєння назв вулицям, провулкам,паркам, скверам у межах Дрогобицької міської територіальної громади. Головним в порядку денному комісії було перейменування вулиць Миру та Перемоги у селах Дрогобицької громади.

Нагадуємо, що всі рішення приймаються на виконання вимог Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки». Пропозиції назв напрацьовує комісія, з залученням думок краєзнавців та істориків та шляхомпроведення обговорень з мешканцями.

Нещодавно ЛОВА надіслала роз’яснення щодо топонімів «Мир» та «Перемога», їх значення для радянської пропаганди та необхідності їх перейменування. Також в офіційному листі йшлося про те, що якщо протягом передбаченого строку (до 27 квітня 2024 року) не буде прийнято рішення про перейменування вулиць чи інших об’єктів топонімії населених пунктів, таке перейменування буде здійснене розпорядженням голови Львівської обласної державної адміністрації.

Томувідтерміновувати перейменування вулиць надалі немає часу. Цю інформацію вкотре донесли старостам з метою інформування всіх мешканців та оперативного визначення з новими назвами.

У підсумку роботи комісії вдалось прийняти рішення про перейменування низки вулиць: – вулицю Миру у селі Болехівці – на вулицю Героїв України, – вулицю Миру у селі Добрівляни – на вулицю Героїв України, – вулицю Миру у селі Дережичі на вулицю Захисників України, – вулицю Перемоги у селі Старе селона вулицю Андрея Шептицького, – вулицю Перемоги у селі Селець на вулицю Галицького Стрілецтва.

Проект рішення щодо перейменування цих вулиць буде скеровано на профільну депутатську комісію. Кінцеве рішення про перейменування буде прийнято сесією Дрогобицької міської ради.

Також комісія напрацювала рекомендації для ще п’яти назв вулиць, які потребують перейменування. Зокрема вулиці Миру в селі Рихтичі, вулиці Миру в селі Михайлевичі, вулиці Перемоги в селі Михайлевичі, вулиціПеремоги в селі Ступниця та вулиці Миру в селі Раневичі. Варіанти назв, рекомендовані комісією, старости ще раз обговорять з мешканцями та оберуть найоптимальнішу назву.

Також з мешканцями села Воля Якубова обговорять можливість перейменування вулиці Волянської на вулицю Андрія Мельника.

Також під час комісії було обговорено питання розміщення на фасаді костелу святого Варфоломея старої таблички з радянським терміном «УРСР». Відповідно до вимог закону її потрібно замінити, відтаккомісія прийняла рішення про необхідність заміни напису на табличці.

Офіційний лист буде скерований до балансоутримувача.

В «різному» члени комісії обговорили питання присвоєння назв паркам та скверам в громаді. Інформацію щодо наявних парків та скверів та назв, які можна їм присвоїти, розглянуть на наступному засіданні комісії, яке проведуть на початку березня.

Читати далі

MondayFebruary 12th, 2024

Паркування без бар’єрів: у Львові на одному з майданчиків паркомісця для маломобільних людей підвищують до рівня хідника

Monday February 12th, 2024

Львів без бар’єрів: із вулиці Сербської демонтують сіру мозаїку і постелять її на пл. Ринок

Monday February 12th, 2024

У Львові завтра 5 вулиць Залізничного району будуть без водопостачання: перепідключатимуть водопровід

SundayFebruary 11th, 2024

У Дрогобицькій громаді покращили стан укриттів у деяких навчальних закладах

Sunday February 11th, 2024

Цього тижня Львів передав військовим техніку та обладнання на 10 млн гривень

Friday February 9th, 2024

Мешканці Львівської громади, які підпишуть контракт із десантно-штурмовими військами чи морською піхотою, отримають від міста 50 тис. грн

Thursday February 8th,2024

У Львові людям на кріслах колісних компенсують вартість проїзду спеціальним таксі

Thursday February 8th, 2024

На розі вулиць Руська-Підвальна встановлять делініатори

Thursday February 8th, 2024

В Дрогобичі на вулиці Сагайдачного стартував поточний ремонт дорожнього покриття

Wednesday February 7th, 2024

Комунальні служби Львові чистять тротуари прибиральнимищітками