У Дублянах організували масштабну подію на підтримку воїнів

logo


відбулась урочиста академія, а тоді розпочали волонтерський аукціон та концертну програму за участю творчих колективів Дублян та запрошених гостей

Місту Дубляни – 584 роки з дня першої історичної згадки. З цієї нагоди громада організувала сьогодні великий волонтерський захід – із футбольним матчем, благодійним ярмарком та аукціоном. Усі зібрані кошти скерують на потреби військового підрозділу, де служатьбійці з Дублян.

Про це пише Четверта студія з посиланням на прес-службу ЛМР.

Так, спершу відбулась урочиста академія, а тоді розпочали волонтерський аукціон та концертну програму за участю творчих колективів Дублян та запрошених гостей. Завершиться святкування футбольним матчем ФК «Дубляни» – ФК «Сокіл».

Усі зібрані кошти скерують на потреби ремонтно-відновлювального батальйону 65-ї окремої механізованої бригади,в якому служать троє бійців, родом із Дублян.

«Місто пережило дві світові війни, а нещодавно – обстріли російськими ракетами. Та у свій поважний день народження – йде з вірою у перемогу», – зазначили в управлінні адміністрування та розвитку громад Львівської міської ради.

А відтак, підготували цікаві факти про Дубляни – один із найстаріших населених пунктів Львівської громади.

Отож:

Перша писемна згадка про Дубляни датована 1440 роком.

– Назва населеного пункту походить від слов’янського племені – дубляни, які проживали в дубових лісах.

– Символом громади, що зафіксовано на її печатках, є «Око Провидіння». На сучасному гербі міста цей символ поєднаний із зображенням двох дубів.

– Дубляни вважають центром сільськогосподарської науки та аграрної освіти заходу України. Тут розташований один із найдавніших в Україні вищих навчальних закладів аграрної освіти – Львівський національний університетприродокористування.

– На початку року його пошкодили російські ракети. Постраждали і сусідні будинки та лікарня. Всі пошкоджені вікна уже відновлено, а в центральному корпусі вишу триває реконструкція.

– У Дублянському аграрному виші свого часу навчався ідеолог українського націоналістичного руху Степан Бандера. Його постать увічнена у пам’ятнику передуніверситетом.

– У громаді проживав відомий український диригент Степан Турчак. На його честь названо дитячу школу мистецтв.

– Нині у громаді мешкають брати Петро та Богдан Новаки – майстри, які продовжують українську традицію виготовлення різдвяних звізд рідного краю.

Коментарі

Позначки: Дубляни