У кого замовили меблі для перших класів школи Львівщини

logo


Більше половини замовлень отримала вінницька компанія та її дилери.фото: nus.org.ua

фото: nus.org.ua

На Львівщині станом на початок вересня 2018 року провели приблизно 80 закупівель стільців та парт для нової української школи на майже 24 млн грн. Про це йдеться в статті «Розділити шкільну лаву» «Наші гроші. Львів».

Майже 57% замовлень на виготовлення меблів для нової української школи на Львівщині отримала вінницька компанія ТОВ «Торговий дім “Аншар”» та її дилери. Зокрема, ТОВ «Торговий дім “Аншар”» разом з ТОВ «Мірос Груп», яка пропонує продукцію «Аншару», отримали замовлень на 7,2 млн грн, а це 30% від загальної суми закупівель. Більше того, ці дві фірми змагалися між собою під час аукціонів, а «Мірос Груп» підтверджувала свої можливості виготовити меблі довідками «Аншару».

Сам «Торговий дім “Аншар”» орендує обладнання у меблевої фабрики «Геліка». І в «Геліки», і в «Аншару» одна й та сама власниця – вінничанка Тетяна Бездітна, яка також є директоркою фірми колишнього нардепа й голови Вінницької ОДА Григорія Калетніка «Сотка-7».

Львівські фірми, які є дилерами «Торгового дому “Аншар”», отримали державне замовлення на 6,45 млн грн. Серед них «Меблева фабрика “Мальви”», зареєстрована в Новояворівську, (3,8 млн грн), приватна підприємиця Тетяна Яворська (1,83 млн грн) та підприємиця Оксана Савицька (785 тис. грн).

«Наші гроші. Львів» порахували, що середня вартість набору меблів для школяра Львівщини становить 1212 грн. За вимогами Міносвіти, меблі мають бути однаковими для всіх освітніх закладів, мати підставки та регулюватися за ростом. Основа меблів – ДСП, пофарбована полімерною фарбою, а каркас має бути виготовлений з металевих труб.

Найдорожчий комплект меблів замовила львівська школа №24 ім. Марії Конопницької у приватного підприємця Романа Далецького – по 1551 грн.

«Наскільки мені відомо, це є дешевші варіанти, є дорожчі, – пояснила високу ціну директорка школи №24 Луція Ковальська. – Із цим партнером я вже працювала, і мені відповідає якість, я звернулася до них. Тим паче, що меблі будуть до кінця місяця, а з розмов з колегами-директорами знаю, що в них будуть лише у січні-лютому».

Натомість найдешевший комплект придбала львівська школа №95 у приватного підприємства «Бюро-стиль» – по 670 грн за комплект.

На момент відбору багато аукціонів перебували ще в «активному стані», також у розрахунок «Наші Гроші. Львів» не потрапили закупівлі, де не можна було встановити ціну за одиницю товару.

Нагадаємо, що на впровадження нової української школи з держбюджету на Львівщину виділили майже 100 млн грн, з яких 71 мільйон – на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів та шкільного оснащення. Крім того, кошти для нової української школи виділяли місцеві бюджети.

Інфографіка «Наші гроші. Львів»