У Красненській громаді з’явиться Алея Героїв. ФОТО

logo


01 Червня 2024, 12:26

Засідання робочої групи у Красному 212

Засідання робочої групи у Красному

Алея стане символом відданості і героїзму та місцем вшанування пам’яті та
подвигу мешканців громади, які віддали своє життя за Україну від самого початку російсько-української війни у 2014 році. 

У п’ятницю, 31 травня, робоча група під керівництвом селищного голови Романа Фурди  обговорила питання  щодо облаштування Алеї Героїв як частини меморіального комплексу «Борцям за волю України», що знаходиться поруч з могилою останнього Головного командира УПА Василя Кука у
селищі Красне.

Селищний голова Роман Фурда підкреслив, що це місце стане символом відданості та героїзму. Кожен, хто зупиниться перед портретами загиблих героїв, матиме змогу вшанувати їх пам’ять, встановивши лампадки та квіти, і при цьому задуматися про цінність нашої незалежності.

«Вони віддали своє життя за територіальну цілісність нашої країни, за її незалежність та свободу. І ми повинні повсякчас пам’ятати про їх подвиг та розповідати своїм
дітям. Скільки б часу не минуло, імена тих, що не повернулися живими до своїх домівок, не зітруться з нашої пам’яті. А ми будемо робити все можливе для того, щоб прийдешні покоління знали, якою ціною є Україна», – сказав селищний голова Роман Фурда.

Згодом робоча група на місці облаштування Алеї Героїв обговорила попередню концепцію розташування меморіальних конструкцій.

Також йшлося про встановлення меморіальних дошок загиблим захисникам на фасадах закладів освіти та культури громади.

Через російське вторгнення з 2014 року Красненська громада втратила 42 своїх земляків, які зі зброєю в руках стали на захист України. Сорок з них вже  відзначені званням «Почесний захисник України з Красненської громади».