У «Львівелектротрансі» розповіли, на який маршрут виїдуть перші берлінські трамваї

logo


Ще чотири берлінські трамваї прибули до Львова. Їх з Німеччини транспортували на спеціальних автоплатформах. Зараз ці вагони проходять процес розмитнення. Кожен обійшовся містові в майже 18 тисяч євро. Поставку організовує і відповідає за неї німецька сторона.

«В першій партії було 6 трамваїв. Зараз заїхало ще 4 вагони. 27 серпня очікуємо ще 4», ‒ уточнив речник ЛКП «Львівелектротранс» Іван Бондар.

Частина берлінських вагонів, які привезли місяць тому до Львова, вже стоять на вузькій львівській колії. Механіки «Львівелектротрансу» зняли з них широкі візки і поставили на вужчі.

«На сьогоднішній день вже є перелаштовано два трамваї. Вони стоять на візках з вузькою колією львівською. Після технічної документації, яку надасть київський інститут, вони будуть готові до їзди на лініях міста Львова», ‒ сказав начальник вагоно-ремонтних майстерень «Львівелектротрансу» Андрій Калник.

Водій трамвая Ярослав Кирилюк вперше придивляється до вагонів з Європи. Осучаснена система керування, кондиціонер, підгрів водійського сидіння, подача піску на колію одним дотиком взимку. Таких опцій в старих вагонах не знайти. А чого тільки вартий, каже водій, автоматичний пантограф.

«Тут уже не треба піднімати і опускати пантограф по шнурку. Буває так, що в тебе і не вистачає сили ваги і ти на нього, як по канату лізеш. Суттєва різниця є. Тут все автоматично», ‒ каже водій трамвая Ярослав Кирилюк.

Двері всі відчиняються, процес безшумний і надійний. Хоч сьогодні вагони можуть їздити третім трамвайним маршрутом ‒ там, де немає підвищених платформ. Загалом до кінця цього року до Львова доставлять 30 вживаних вагонів Татра з Берліна.

Нагадаємо, проти ЛКП «Львівелектротранс» прокуратура відкрила кримінальне провадження після закупівлі у Берліні 30 вживаних трамваїв. Правоохоронці заявили про службову недбалість посадовців, причетних до закупівлі, через те, що двері цих трамваїв зможуть відкритись не на усіх львівських зупинках. Львівська мерія називає блокуванням відкриття кримінальних проваджень щодо комунальних перевізників АТП-1 та ЛКП «Львівелектротранс» напередодні отримання містом нових автобусів та трамваїв.