У «Львівгазі» пояснили, як нараховуватимуть оплату за доставку газу

logo


Мешканці Львівщини відтепер отримуватимуть два рахунки за газ: один — за спожите паливо, а інший — за його доставку. Нововведення почало діяти з початку року. Таку систему запровадили через вимогу Євросоюзу. За словами авторів нововведення, це дозволить обирати українцям постачальника газу, який надаватиме найкращі або найдешевші послуги.

Ціну за доставку газу розраховуватимуть таким чином: братимуть об’єм використаного палива за період із початку жовтня і до кінця вересня попереднього року. Отриманий результат ділять на 12, тобто кількість місяців. А потім множать на 1,08 — такий коефіцієнт встановили за транспортування кубометра газу.

До слова, як повідомляв ZAXID.NET, тарифи на доставку газу населенню на Львівщині є одними з найвищих у країні.

Отже, якщо Ви за минулий «газовий рік» спожили 100 кубометрів палива, то щомісяця платитимете за його доставку 9 грн, бо 100/12*1,08 = 9 (грн).

Так виглядатиме платіжка за доставку газу

А вже із 1 липня коефіцієнт зросте. За доставку кубометра доведеться платити 1,32 грн.

Тарифи на транспортування газу / Інфографіка 24 каналу

«Колись, якщо взимку сплата була більша, то влітку вона була менша. І в частині вартості газу, і в частині вартості послуг із його транспортування. А Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) розділила і відокремила одну вартість від другої. І розбила це на оплату рівними частками. Тобто так, як воно є у всіх європейських державах», — пояснює причини нововведення голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.

Зменшити суму за транспортування можна буде хіба наступного року, та й тільки тоді, якщо Ви зменшите використання «блакитного палива».

Оплачувати нові платіжки потрібно щомісяця. Але можна заплатити наперед: за цілий квартал, півроку чи навіть цілий рік. Платити за більший період — найвигідніший варіант, стверджують у «Львівгазі», бо тоді не доведеться щомісяця переплачувати комісію банкам.

Зробити це можна через особистий кабінет на сайті 104.ua.

У разі несплати послуг за доставку газу ПАТ «Львівгаз» обіцяє припиняти постачання природного газу.

«Через 10 днів несплати нікого від’єднувати не будемо. Але вже через місяць будемо повідомляти і попереджати споживача. Якщо він отримає повідомлення і не оплатить послуги, тоді ми приїдемо і опломбуємо газовий прилад», — додає голова правління ПАТ «Львівгаз» Юрій Войсович.