У львівських музеях інформацію про експонати можна буде зчитувати з QR-кодів

logo
62703_u_lvivskih_muzejah_informaciju_pro_ekspon.jpeg


До кінця 2017-го року Львівська облдержадміністрація планує оснастити QR-кодами експонати у всіх музеях області.фото: studio7am.it

фото: studio7am.it

Як розповіла Tvoemisto.tv директор Департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська, в області загалом діє 155 музеїв (громадських, національних, обласних тощо), у яких в експозиціях понад 30 000 експонатів. Водночас є значні зауваження до музейного етикетажу. За її словами, всюди в світі сучасні експозиції, навіть класичних та академічних музеїв, мають оновлений етикетаж: він є розгорнутим і, як мінімум, двомовним. Окрім того, в ньому є різноманітні «підв’язки» до сучасних технологій.

«Зараз ми спільно з IT-cпеціалістами робимо програму, так звану «аппку» (скорочення від англ. application – додаток, – ред.), за допомогою якої, кожен, хто має відповідний гаджет, зможе зчитати і дізнатися більше про експонат. Навівши телефон на QR-код, кожен зможе отримати повну інформацію про той чи інший твір та його автора», – зазначила Христина Береговська.

Впроваджувати QR-коди хочуть не тільки в музеях Львова, але й у менш популярних музеях області. У департаменті розраховують втілити ідею уже до кінця цього року та сподіваються на підтримку музейників.

До слова, поки інформацію з QR-коду можна буде зчитати лише в україномовному варіанті. Підписи до експонатів будуть двомовними, їх обіцяють передрукувати на відповідному матеріалі. 

Підготувала Марічка Мишок


А поділитися?