У львівських школах закривають стоматкабінети

logo


13:12 7 лютого 2018 р.

За наказом начальниці управління освіти Львівської міської ради Зоряни Довганик від 23 жовтня 2017 року «Про розірвання угод на стоматологічне обслуговування в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів» у львівських школах закривають стоматологічні кабінети. Причина, яка зазначена в цьому ж наказі – нецільове використання приміщень та коштів.

Про це сьогодні, 7 лютого, під час прес-конференції на тему: «Реформа» стоматології по-львівськи: побиття та погрози медикам, закриття стоматологічних кабінетів в усіх навчальних закладах міста, масові скорочення медперсоналу, заборгованість із зарплати за понад півроку, блокування роботи медустанов. Що далі?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив завідувач терапевтичного відділення Третьої комунальної стоматологічної поліклініки Львова Олександр Бурій.

У наказі написано: «Враховуючи неврегульованість питання щодо відшкодування витрат на оплату комунальних послуг та енергоносіїв …, з метою недопущення використання приміщень загальноосвітніх навчальних закладів з порушенням та запобігання неефективному використанню коштів міського бюджету м.Львова, на підставі проведеного аналізу угод на проведення стоматологічними поліклініками, враховуючи перевищення повноважень керівниками навчальних закладів щодо укладення угод, що суперечить п.4.1 ухвали сесії Львівської міської ради від 07.06.2017 №897 «Про врегулювання птань оренди майна територіальної громади м.Львова,…наказую…1.1.    Терміново розірвати угоди на стоматологічне обслуговування в приміщеннях загальноосвітніх навчальних закладів».

І жодного слова турботи – про здоров’я школярів.

За словами завідувачки дитячого відділення Третьої комунальної стоматологічної поліклініки Наталії Яреми, управління освіти закрило стоматологічні кабінети у 21 школі Львова.

– Ми виконували державну програму «Діти України», за якою діти-сироти, напівсироти, з багатодітних родин, діти учасників АТО, діти, чиї батьки загинули при виконанні службових обов’язків та діти-переселенці отримували безкоштовне лікування, – дитячий стоматолог стверджує, що медичний огляд у цих кабінетах проходили всі, без винятку, школярі.

Відтепер управління освіти вирішило, що стежити за здоров’ям зубів дітей в школах не варто.

– Лікарі, які працювали у цих кабінетах, знали своїх дітей з першого класу. Вони стежити за їхнім здоров’ям аж поки вони не випускалися. А тепер ця робота вже не буде проводитися. Та й лікарі залишилися без роботи, – стверджує Наталія Ярема.

Лікар говорить, що ліквідація стоматологічних кабінетів у школах – це один з етапів, так званого, реформування комунальних стоматологічних поліклінік у Львові, яке робить міська влада.

– Така ж ситуація і в комунальних стоматологічних поліклініках міста. Влада каже, що ми їй не потрібні. Ну як не потрібні, то нехай виплатить медичному персоналу заборгованість зі зарплати за півроку і нехай оформить скорочення за законодавством, а не змушує писати заяви на звільнення за власним бажанням, – пропонує завідувачка дитячого відділення Третьої комунальної стоматологічної поліклініки.

Але ж роботу все одно комусь доведеться виконувати. Адже саме в ці дні діти, які 1 вересня підуть до першого класу, проходять медогляди. Без довідки про медогляд жодної дитини до школи не візьмуть.

– Зараз ми маємо по 50 медоглядів на день. І щоразу медсестра мусить заповнити правильно всі папери. Це – титанічна робота. В червні прийдуть випускники, яким теж потрібні будуть медичні довідки для вступу. А наш персонал працює півроку без зарплати. Ми виручаємо один одного. Але виходить, що управління поставить собі «галочку»,  що вони роблять медогляди. Насправді ж їх роблять люди без зарплати, – розповідає дитячий стоматолог.

Вона стверджує, що згідно з реформою міськради, відтепер медогляд  повинен бути платним.

– Батьки, які зверталися у стоматологічні поліклініки на Сихові та на Левандівці, кажуть мені, що їх просять заплатити від 46 до 86 гривень. За що? Це ж – медогляд! – Наталія Ярема каже, що за тридцять років роботи вона такого ще не бачила.