У львівській дитлікарні на Орлика прооперували триденного хлопчика з рідкісною патологією

logo


ЛЮДИ

Зараз дитина перебуває у реанімації, проте самостійно дихає та харчується

Джерело фото: фейсбук-сторінка Дитячої лікарні на Орлика у Львові

У львівській Дитячій лікарні на Орлика прооперували недоношеного триденного хлопчика з рідкісною патологією – екстрофія сечового міхура.

Зі слів завідувача урологічного відділення лікарні Тараса Вівчарівського, останній раз такий випадок у МДКЛ оперували близько 7-ми років тому, загалом у Львівській області народжується одна дитина в рік з цією патологією, але оперативні втручання в період новонародженості проводять зазвичай за кордоном, – повідомляють у лікарні.

Екстрофія сечового міхура – це відсутність передньої черевної стінки у місці розташування сечового міхура дитини, розщеплення сечового міхура, його шийки та уретри, розходження лонних кісток тазу. Дефект між лонними кістками становив 3 сантиметри.

Наші лікарі провели пластику сечового міхура з місцевих тканин, відновили цілісність тазового кільця. Завдання полягало в тому, щоб звести таз не ламаючи лонні кістки і тим самим уникнути багатьох проблем зі здоров’ям у майбутньому – проблем із ходьбою, прямою кишкою, проблем ламання кісткового тазу тощо. Тому таке оперативне втручання проводиться до трьох днів від народження дитини. Операція тривала близько 4 годин і була складною, адже триденній дитині вагою 2100 кг пережити такий великий об’єм оперативного втручання і загального знечулення є досить складно, – додають у медустанові.

Зараз дитина перебуває у реанімації новонароджених та недоношених дітей, уже самостійно дихає та харчується.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.