У львівській лікарні швидкої допомоги запрацювала надсучасна лабораторія

logo


image

У Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова запрацювала надсучасна лабораторія. Це перша комунальна лабораторія такого класу з сучасним обладнанням. Її відкрили раніше на вул. Промисловій, після капітального ремонту і закупівлі додаткового обладнання лабораторію перемістили в лікарню швидкої допомоги.

«Раніше такі лабораторії функціонували тільки в державних установах, але Covid нас стимулював витратити бюджетні кошти, щоб ця багатофункціональна лабораторія працювала в лікарні швидкої допомоги. Вона працює у приміщенні лікарні, але має повністю окремий процес функціонування, окремо є водопостачання, каналізування, навіть вентиляція, тому що це дуже непроста лабораторія», — зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За останній час в Україні майже не відкривали вірусологічних лабораторій. Тому це одна з перших лабораторій з таким рівнем захисту, де зроблено все за світовими зразками безпеки і оснащення.

«Лабораторія повністю обладнана, сьогодні ми перейшли в наше приміщення, яке робили швидкими темпами — близько 4 місяців. Маємо ще отримати обладнання від Міністерства охорони здоров’я, яке допоможе швидше робити аналізи. Тобто це аналізи на всі віруси та інфекції, а також будемо робити всі обстеження у процесі підготовки до трансплантацій, бо, на жаль, це обстеження замовляється в інших приватних фірмах», — пояснив керівник лікарні швидкої допомоги Львова Олег Самчук.

Фото ЛМР

Лабораторія безкоштовно робитиме ПЛР-тестування хворих на коронавірус, а також хворих у невідкладних станах та ургентних ситуаціях. Також безоплатними будуть аналізи і для тих пацієнтів, яким робитимуть трансплантацію. Всі інші планові обстеження виконуватимуть платно.

На ремонт лабораторії витратили 3,2 млн грн, обладнання і реактиви придбали за 4 млн грн. Також очікують 6 млн грн субвенції з держбюджету на додаткове обладнання для лабораторії.

Нагадаємо, лабораторія лікарні швидкої медичної допомоги запрацювала влітку цього року на вул. Промисловій, 7. У липні там протестували обладнання, а 16 липня вже провели перші тестові ПЛР-дослідження на коронавірус. Тоді з міського бюджету на закупівлю обладнання виділили майже 1,9 млн грн.