У Львівській області на підтримку садівників виділять 3,2 млн грн

logo


image

У Львівській області призначили державну підтримку на відшкодування витрат на саджанці, будівництво шпалер та систем крапельного зрошення 9 садівничим господарствам на загальну суму 3,2 млн грн.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

«На Львівщині галузь садівництва характеризується великою кількістю малих та середніх виробників, які потребують немалих капіталовкладень у розвиток виробництва, а фази вступу садів у плодоношення довгоочікувані. Тож фінансова підтримка у вигляді компенсації витрат суб’єктам господарювання за 2019/20 роки, яка передбачена програмою підтримки виноградарства, садівництва і хмелярства у 2021 році вперше, сприятиме збільшенню обсягів виробництва плодово-ягідної продукції, та буде вагомою підмогою для аграріїв у фінансуванні будівництва нових об’єктів для зберігання та переробки плодово-ягідної продукції і ведення прибуткового бізнесу», – розповів Віталій Загайний, заступник голови облдержадміністрації. Зауважимо, садівництвом на Львівщині займаються більше 180 суб’єктів господарювання.

Зазначається, що протягом трьох останніх років сільгосппідприємствами області закладено більше 600 га нових насаджень плодово-ягідних культур.

«За результатами засідання комісії право на фінансову підтримку за напрямами придбання садивного матеріалу плодово-ягідних культур, винограду та хмелю, а також проведення робіт та придбання матеріалів для спорудження шпалер і встановлення систем краплинного зрошення, які проводились згідно фактичних витрат, понесених суб’єктами господарювання у 2019/20 роках у відповідності до затверджених постановою розмірів відшкодування отримали 9 суб’єктів господарювання, а сума попереднього обсягу компенсації складає 3,2 млн грн», – підкреслила Тетяна Гетьман, директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації.

За її словами, підтримка з боку держави є дуже доречною та сприятиме подальшому розвитку галузі, стимулюватиме садівників до закладання нових площ багаторічних насаджень, розширення асортименту сортів плодово-ягідних культур.

 В Україні хочуть створити виноградарсько-виноробний реєстр