У Львівській області оголосили штормове попередження через підвищення рівня води в річках

logo


Напередодні сталося підтоплення в трьох населених пунктах Старосамбірського району.

У Львівській області 4-5 липня через зливи очікується добiгання паводкової хвилi з пiдйомом рiвнiв води в річках Дністер та Стрв’яж. У зв’язку з цим рятувальники оголосили штормове попередження.

Про це інформують у ДСНС.

Читайте також:

Заливатиме, гримітиме та смажитиме: синоптики попередили про погіршення погодних умов 4 та 5 липня

Зокрема, передбачається, що в Дністрі на ділянці Розділ-Журавно підніметься на 1,3-1,8 м. Рятувальники поперджають, що місцями можливий вихід води на заплаву. На річці Стрв’яж біля села Луки Самбірського району &ndash на 2,5-3,5 м.

На фоні підвищеної водності, затоплення заплави, с/г угідь, можливе досягнення відміток початкового затоплення окремих roсподарських об’єктів та будинків, прирічкової інфраструктури.

Тим часом, у ДСНС повідомляють, що 3 липня внаслідок сильного дощу в трьох населених пунктах Старосамбірського району розлилась річка Катинка і підтоплень зазнали село Старява, село Лопушниця. село Катино. 

Для проведення аварійно-рятувальних робіт по відкачуванню води з підвалів житлових будинків та колодязів, а також робіт з розчистки русла річки було залучено 30 чоловік особового складу 4 одиниці спецтехніки також 7 мотопомп і 1 глибинний насос.

Наслідки у Старосамбірському районі_3
Управління ДСНС у Львівській області

Наслідки у Старосамбірському районі_2
Управління ДСНС у Львівській області

Наслідки у Старосамбірському районі_1
Управління ДСНС у Львівській області

Як повідомлялося, на заході України повені наробили лиха: будинки та дороги затопило. Опади призвели до масштабних паводків у Івано-Франківській, Чернівецькій, Львівській та Закарпатській областях. Найскладніша ситуація на Прикарпатті та Буковині: там було оголошено про “червоний” рівень небезпеки. 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що понад 700 мільйонів гривень на відбудову після паводку вже є на рахунках Держказначейства. Тому уряд якнайшвидше чекає на фінансові звіти чиновників – кому потрібна допомога і яку інфраструктуру варто відбудовувати передусім.

Відео

Компенсації після повеней: Шмигаль закликав місцеві влади не затягувати із підрахунком збитків

Прем`єр-міністр Денис Шмигаль закликав місцеві влади 5-х областей заходу України не затягувати із підрахунком збитків. Він повідомив, що понад 700 мільйонів гривень на відбудову після паводку вже є на рахунках Держказначейства. Тому уряд якнайшвидше чекає на фінансові звіти чиновників – кому потрібна допомога і яку інфраструктуру варто відбудовувати в першу чергу. Велика вода прийшла у понад 20 тисяч домогосподарств, поруйнувала захисні дамби і мости. Люди нині підраховують збитки.

Компенсації після повеней: Шмигаль закликав місцеві влади не затягувати із підрахунком збитків