У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Консультативної місії ЄС в Україні

logo


Йшлось про новий мандат КМЄС, роботу правоохоронних органів в умовах воєнного стану, а також підтримку України до вступу в ЄС.У Львівській ОВА відбулась зустріч із представниками Консультативної місії ЄС в Україні

У Львівській ОВА відбулась зустріч керівника апаратуОВА Тараса Греня з представниками Консультативної місії Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України. Під час зустрічі обговорили новий мандат КМЄС та узгодили плани подальшої співпраці на 2024-2026 роки.

«У Консультативної місії ЄС розпочинається новий мандат з червня 2024 року. У планах маємо 4 пріоритетні напрями роботи. Два з них стосуватимуться надання підтримки Україні у ситуації військової агресії. Два інші – спрямовані на виконання вимог необхідних длявступу України до Європейського Союзу», – розповів голова Місії Рольф Холмбо.

За словами Рольфа Холмбо, КМЄС відіграє ключову роль у розробці кроків для впровадження реформ, які відповідатимуть стандартам Європейського Союзу, адже це єдине представництво ЄС, яке присутнє на регіональному рівні України. Надалі імплементовані реформи на регіональному рівні необхідно буде реалізувати і на національному.

Консультації із впровадженням реформ на Львівщині надаватиме представництво КМЄС уЛьвові. Як зазначили представники комісії, це буде продовження роботи з імплементації стратегії реформування правоохоронних органів, а також комплексний підхід щодо впровадження реформ у сфері належного врядування, і боротьби з корупцією. У межах переговорів щодо вступу України до ЄС, ці питання є фундаментальними.

«Метою співпраці є поступова реінтеграція деокупованих територій назад в Україну. Ми підтримуємо проведення підготовчого курсу перед направленням правоохоронців на деокупованітериторії. Ми разом із органами центрального рівня і з нацполіцією України розробляємо так звані стандартні процедури, які будуть описувати: яким чином відбуватимуться відрядження на звільнені території. Завдяки цьому правоохоронні органи зможуть підтримувати стабілізацію на деокупованих територіях. А також відновлювати верховенство права України, згідно з міжнародним гуманітарним правом», – зазначив Рольф Холмбо.

Під час зустрічі також обговорили впровадження плану роботи в управліннікордоном. Це необхідно здійснити, аби українські прикордонні відомства змогли відповідати вимогам Шенгенського законодавства і Європейського митного союзу, що стане підґрунтям для України у вступі в ЄС.

«Усі ваші зусилля у боротьбі з організованою злочинністю, з контрабандою та із транспортною злочинністю мають важливе значення для ЄС. Метою нашої підтримки є допомога у створенні умов максимально відкритих кордонів України, як частини ЄС. Коли відбудеться інтеграція України в ЄС, нашаспівпраця полягатиме у захисті кордонів, які знаходяться на сході та півночі України. Адже тоді це будуть зовнішні кордони Європейського Союзу», – зауважив Рольф Холмбо.

Як зазначили представники КМЄС, вони також відвідують пункти пропуску на кордоні з Польщею. Таким чином вони надають Європейській комісії об’єктивну інформацію, яку вона зможе використати у переговорах з країнами, з якими наразі виникають труднощі.

«Є складні виклики і питання, які ми можемо вирішити лише у такійкооперації. З урахуванням специфіки нашого стану зараз, маємо коригувати дії, аби досягти результату, відповідного міжнародним стандартам. Впевнений, Львівщина отримає досвід, який можна застосувати у інших областях України. Тож щиро сподіваюся на тісну співпрацю, завдяки чіткому плану, ми досягнемо бажаного результату. Це війна не за території – це війна на виживання», – подякував представникам КМЄС та підсумував Тарас Грень.