У Львівській виправній колонії №48 виявили численні порушення умов тримання засуджених

logo


Прокуратура виявила численні порушення режимних вимог у Львівській виправній колонії №48, що розташована на вул. Хуторівка на Сихові. Умови, в яких проживають засуджені, нелюдські, антисанітарні. Також у в’язнів виявили тютюнові вироби та таблетки з ознаками наркотичних препаратів.

Прокуратура Львівської області та підрозділ Західного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції здійснили незапланований виїзд до державної установи «Львівська виправна колонія № 48». Перевірка виявила, що приміщення колонії потребують негайного ремонту, санвузли ― капітального ремонту із заміною повною обладнання. У штрафних приміщеннях, додали в прокуратурі, неналежне штучне освітлення, ванні кімнати сирі, брудні, більшість кранів поломані.

«Окрім цього, у вільному перебуванні засуджених виявлено заборонені речі: мобільні телефони та зарядні пристрої до них, колючо-ріжучі предмети, ящики цигарок, не оглянутих на предмет їхнього вмісту, побутової та саморобної техніки і приладдя, які використовувалися усупереч вимогам законодавства», ― йдеться у повідомленні прес-служби прокуратури Львівської області.

А ще перевірка виявила ящики сигарет, препарати з характерними ознаками наркотичних засобів та декілька літрів спиртовмісної речовини.

Самі в’язні також розповіли про порушення режиму тримання в штрафних приміщеннях колонії.

За підсумками перевірки зареєстровано кримінальне провадження за ч. 1 ст. 309 КК України (незаконне зберігання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).

У виправній установі ще мають перевірити дотримання прав в’язнів на належне медичне забезпечення, оплату та охорону праці, а також дотримання законодавства про пожежну безпеку, до якої залучені відповідні органи контролю області.