У львівському Будинку воїна виставили зброю від часів козацтва до сучасних подій на сході

logo


Напередодні Дня захисника України у Львові відкрили перший в Україні Будинок воїна. Він діятиме як місце для зустрічі і втілення ідей учасників АТО, ветеранів інших воєн, а також волонтерів. Наразі почали із виставки військових одностроїв та зброї різних століть.

Ще кілька років тому у цій будівлі на вулиці Короленка був Російський культурний центр. Та, як виявилося, жодної культурною діяльністю тут ані не пахло.

«Це було антиукраїнське кубло, 300 метрів від обласної ради, з антиукраїнською літературою. І я радий, що ми пройшли весь шлях: ухвала обласної ради, яка була прийнята одноголосно всіма фракціями, далі рішення судів, прекрасно спрацювала виконавча служба, управління внутрішніх справ і зараз так само прекрасно спрацювали будівельники», ‒ розповідає заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк.

Споруду відремонтували за бюджетні і благодійні 6 мільйонів гривень і відтепер тут працює Будинок воїна. Він належатиме обласній раді і діятиме для потреб учасників АТО, ветеранів інших воєн, волонтерів. Самі автовці підтверджують, що мають потребу у такому місці.

«Звичайно, це місце, де буде приходити воїн, демобілізований, контрактник, він буде тут відпочивати і серцем, і душею», ‒ вважає Костянтин Дерюгін, демобілізований боєць 24 механізованої бригади.

Для поранених вояків та людей з інвалідністю тут спеціально облаштували ліфт.

Центр відкрили мілітарною виставкою. П’яту частину своєї збірки приніс львівський колекціонер, учасник АТО, майданівець Володимир Правосудов. Демонструє однострої і зброю наших захисників ‒ від часів козаччини до нинішніх вояків, які боронять схід України.

«Тут є зброя, спорядження, це справа всього мого життя. Як бачите, є прапори самооборони Майдану і це тільки львівські сотні ‒ їх 12», ‒ розповідає Володимир Правосудов.

Наразі виставка там діятиме усього кілька днів.