У львівському медзакладі зобов’язують родичів доглядати за хворими на коронавірус

logo


Та повернімося до проблеми, з якою до нас звернувся Андрій Лях. Чи мають право родичі або знайомі перебувати в одній палаті з «ковідними» хворими?

«Якщо родичі перебували з людиною в одній квартирі у той момент, коли вона захворіла і у момент госпіталізації, то вони вже проконтактували і мають 14 днів залишитись на самоізоляції. Якщо родичі хочуть доглядати, тим більше, якщо хворий потребує стороннього догляду, і вони до того були разом у контакті, то я у тому проблеми не бачу. Але примусити родича доглядати хворого на коронавірус ніхто не може. Адже цей родич не зможе вийти на роботу, не повинен ходити в аптеку, він теж буде ізольований. Якщо у момент зараження родичі між собою не контактували, то наражати на небезпеку іншу людину – це неправильно»,- розповіла у коментарі Galnet очільниця Львівського обласного лабораторного центру Наталія Тімко-Іванченко.

Заступниця директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Шрупяк каже, що на Львівщині були поодинокі випадки, коли родичам хворих на COVID-19 дозволяли перебувати у лікарнях.

«Від початку епідемії у нас були поодинокі випадки в області, коли, за бажанням родичів, персонал лікарні дозволяв перебувати на території лікарні близьким хворих. Було таке, що діти переживали, що вони втратять батьків, тому хотіли бути поруч. Але коли в ультимативній формі родича зобов’язують доглядати за хворим, і якщо він сам не хворів, то така ситуація не є нормальною», – каже у коментарі Galnet Ірина Шрупяк.


Фото ілюстративне: freepik

Родичі, які не ховоріли на коронавірус, однозначно не мають перебувати у лікарні з хворими, пояснює голова комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України, адвокат Ірина Сенюта.

«У Додатку 6 «Раціональне використання засобів індивідуального захисту (ЗІЗ)» до Стандартів медичної допомоги «Коронавірусна хвороба (COVID-19)», затвердженого Наказом МОЗ України від 28.03.2020 № 722, зазначено, що будь-які відвідування забороняються. Члени сім’ї не мають права відвідувати, перебувати з пацієнтами, хворими на COVID-19, у закладах охорони здоров’я. Виняток становить догляд за пацієнтами з особливими потребами, проте і тут перебування обмежене. Надання медичної допомоги та здійснення догляду за пацієнтами, хворими на COVID-19, забезпечують медичні працівники», – пояснила у коментарі Galnet Ірина Сенюта.

Якщо персоналу лікарні імені Князя Лева справді бракує, то чому його не добирають? З таким запитанням кореспондентка Galnet звернулася до керівництва медзакладу.

 «Усього вистачає, проблем нема. До нас прийшли на роботу семеро нових працівників: один лікар-анестезіолог, три медсестри і три санітарки. Щодо родичів, то вони мають право відвідувати «ковідних» хворих. Коли у нас просять дозвіл на це, ми одягаємо відвідувачів у захисні костюми і дозволяємо їм попрощатися з рідними. У нашій лікарні за весь час пандемії було 42 летальних випадки. Загалом прийняли 79 «ковідних» пацієнтів», – розповіла у коментарі Galnet очільниця лікарні імені князя Лева Джаваіра Джафарова.


Фото ілюстративне: Справжня варта

Galnet намагався поспілкуватися із виконуючою обов’язки начальника управління охорони здоров’я Львова Наталією Літвінською, аби вона прокоментувала ситуацію із лікарнею імені Князя Лева. Протягом 6 робочих днів пресслужба Львівської міської ради так і не змогла сконтактувати нас.

Підписуйтесь на нашTelegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.