У львівському мікрорайоні Рясне облаштують перший парк

logo


У львівському мікрорайоні Рясне планують облаштувати перший парк. Унікальність цього парку полягатиме у тому, що природу цієї зони залишать максимально недоторканою. На території парку створять місця для сімейного відпочинку і для споглядання за природою. Загальна площа парку становитиме близько 5 гектарів.

Ідея облаштувати парк в районі вулиць Панаса Сотника, Величковського та Прилбицької виникла під час обстежень цієї території працівниками міського управління екології.

«В Рясному є дві водойми: потічок, де завжди гніздиться багато качок – це фактично єдиний острівок дикої природи у цій зоні. Друга водойма – це озеро на вулиці Панаса Сотника. Коли ми обстежували цю територію, то побачили, що ці водойми розташовані дуже близько одна до одної і вся територія між ними – це закинуті залізничні лінії і санітарні зони залізниці. Ми подумали, що було би дуже гарно нарешті зробити в Рясному парк», – розповідає ZAXID.NET керівниця управління екології ЛМР Олександра Сладкова.

Загальна площа території, де планують облаштувати парк – близько 5 гектарів. За словами Сладкової, приблизно таку ж площу має парк імені Виговського, який зараз облаштовують у Львові.

Територія, де планується створити парк, розташована фактично посеред різноповерхової забудови у Рясному. На цій зоні розташовані зелені території, недіючі залізничні колії, озеро, потічок та болота.

Зеленим кольором на карті позначено територію, яка увійде у новий парк

«Раніше такі заболочені місцевості або осушували і тоді починали використовувати, або не використовували взагалі. Зараз болота почали цінуватися, бо є багато води і це дуже хороше середовище для життя різних видів, у першу чергу для птахів», – пояснює Олександра Сладкова.

У новому парку розглядають можливість облаштувати галявину для пікніків, зони для відпочинку з дітьми. Усі роботи в парку мають вестися так, щоб якнайменше втручатись у природу. Наприклад, замість типових замощених доріжок у парку планують облаштувати дерев’яні містки.

Під час засідання сесії 7 вересня депутати підтримали ухвалу про розпалення детального плану цієї території. Це рішення необхідне, щоб передбачити земельні ділянки під майбутнє парк і змінити призначення земель на рекреаційне.