У Львівському обласному центрі служби крові бракує донорів

logo


image

У Львівському обласному центрі служби крові шукають донорів. Для нормальної роботи центру необхідно щодня від 50 донорів. За словами завідувача донорським відділом Ігоря Горбаля, їх приходить менш, ніж половина.

“Ми мали 50-60-70 чоловік. Це є нормальний донорський ресурс для Львова і Львівської області. На сьогодні ми мали 26 чоловік при потребі 50-60 чоловік”, — каже завідувач донорським відділом Львівського центру служби крові Ігор Горбаль.

Зменшення кількості людей, які готові здавати кров пов’язують із карантинним обмеженнями. Керівниця обласного Лабораторного центру МОЗ Наталія Іванченко каже, людина може стати донором, коли її фізіологічні показники є у нормі.

“У людини мають бути такі показники здоров’я, нормальний пульс, нормальний тиск. Вона задовільно себе почуває і має абсолютно нормальний аналіз крові. У інструкції до вакцини не вказано через скільки часу після вакцинації людина може, або не може бути донором. В даному випадку обмеження немає”, — каже Наталія Тімко.

Зараз центр звертається до волонтерів різних благодійних організацій, аби мати хоча б половину від необхідної кількості донорів.

Що відомоДонорської крові бракує також у Чернівцях та у Херсоні.”Критично бракує крові”. На Буковині через COVID-19 вдвічі зменшилась кількість донорівЗа увесь період пандемії на Львівщині підтверджено 104 811 випадків інфікування коронавірусом, з них 2654 — летальні.