У львівському «Охматдиті» з вуха та носа двох діток дістали сторонні предмети

logo


ЛЮДИ

Це сталося упродовж трьох минулих днів


Фото: Galnet

До Львівської обласної клінічної лікарні «Охматдит» почали частіше поступати діти, які засунули сторонній предмет у вухо чи ніс. Такі випадки стаються ледь не щодня. Лікар-отоларинголог «Охматдиту» Вітай Крук у коментарі для Galent розповів про два випадки, які трапилися упродовж трьох минулих днів. 

Перший з них стався у п’ятницю, 15 січня. 3-річна дитина засунула до носа кнопку та пластмасову кульку. 

«Під час того, як дитина лягала спати, батьки помітили у носику сторонній жовтий предмет і звернулися по допомогу. Cкільки часу цей предмет там перебував – невідомо. Цілком ймовірно, що це сталося десь у садочку, тому що батьки помітили, що такої детальки вдома серед іграшок не було», – розповідає Віталій Крук. 

За словами лікаря, предмет був розташований відносно близько. На щастя, батьки не намагалися витягнути його самостійно. Кнопку фахівці дістали спеціальним інструментом – гачком з набору Гартмана.

«Після повторного огляду в носовому вході виявили ще один сторонній предмет – пластмасова кульку. Дитина запхала спершу один предмет, потім другий», – додає Віталій Крук. 

Кульку лікарі також витягнули. Дитина дихала носом добре, тож у той самий день її виписали додому. 

Інший випадок стався напередодні, 17 січня: 9-річна дитина з аутизмом запхала до вуха шматок паперу.

«Сторонній предмет був у слуховому вході. Це був зіжмаканий шматок паперу. Його вдалося дістати пінцетом. Дитину тоді ж і відпустили додому», – каже отоларинголог.

Питання сторонніх предметів є дуже актуальним у дитячому віці – акцентує Віталій Крук. Частіше трапляються випадки, що предмет запихають до носа, але трапляються, що і до вух. 

«Зазвичай проблема вирішується без загального знечулення. Хоча інколи трапляються такі випадки, що предмети глибоко заштовхані. Особливо, коли батьки невдало намагалися самостійно їх витягнути, проштовхнувши дуже глибоко. Тоді доводиться вдаватися до загального наркозу», – пояснює лікар.

Нагадаємо, раніше Galnet розповідав про те, які речі львівські лікарі дістають з дитячих шлунків та дихальних шляхів. А це: голки, батарейки, магніти і навіть чупа-чупси з паличками. Детальніше про це читайте ТУТ.

Сподіваємось, ця стаття була корисною для вас. Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.