У львівських школах навчатимуть бізнесменів

logo


Вирощування мікрозелені, сухоцвітів, виготовлення фруктових чипсів, унікальних шоперів, апсайклінг та створення квестів – це лише частковий перелік шкільних бізнесів, які отримали грантове фінансування на розвиток. Відтак на базі освітніх закладів Львівської громади запрацює 23 соціальних підприємства.

Про це
повідомляє пресслужба ЛМР.

Проєкт “Львівські шкільні соціальні підприємства” стартував у березні цьогоріч. Школярам міста запропонували придумати соціальний бізнес, який вони зможуть розвивати на базі свого закладу освіти. Аби навчити учасників основних навичок підприємництва, для них провели серію тренінгів.

«Протягом квітня-травня діти провчилися 8 тижнів. Це були різні навчання з маркетингу, підприємництва, ораторської майстерності – все, що допомогло їм створити шкільні
соціальні підприємства. На першому етапі було подано понад 400 заявок, з яких ми відібрали 30 команд, це близько 270 дітей – вони пройшли навчання у Центрі підтримки підприємництва. Тепер ми організували форум-пітчинг, де діти презентували свої ідеї, а також провели ярмарку, щоб команди могли представити свої вироби споживачам», – розповіла Анна Чуба, координаторка проєкту.Школярка Софія на ярмарку продає мікрозелень, вирощену в лабораторії ліцею “Львівський”.

«В мене є рукола,
гірчиця, брокколі і крес-салат. Вони мають дуже багато вітамінів. Їх можна додавати до всяких салатів, до страв, до канапок. Це ми вирощуємо в своїй школі, в лабораторії. Ми сіємо пограмово насіння і по чуть-чуть вирощуємо, ставимо на спеціальні мікросхеми, які в нас є. Кожен день доглядаємо за ними», – розповідає Софія.

Учні Грядівської гімназії вже два роки займаються вирощуванням лаванди. З неї роблять ароматичні саше, а також продають букети. Частину коштів діти вкладатимуть у розвиток
бізнесу, а іншу планують спрямувати на благодійність.

«Ми виготовляємо чай, саше і ось такі букетики. Ми б наші кошти давали в Unbroken, для дітей, для всяких притулків, а також для підтримки наших захисників. Ми їм безкоштовно передавали наші вироби», – розповідають учасниці команди.