У Львові 95% ліфтів потребують ремонту

logo
170520_u_lvovi_95_liftiv_potrebujut_remontu.jpeg


У Львові виділено 40 млн гривень для механічної модернізації, ремонту, заміни та диспетчеризації 57 ліфтів, пише – Status Quo.

«Станом на сьогодні з бюджету виділено 40 млн гривень згідно з Програмою по модернізації ліфтів. Це буде технічна експертиза, модернізація, ремонт, заміна, диспетчеризація ліфтів у житлових будинках та закладах охорони здоров’я на 2017-2023 роки. Тобто ми виділяємо 40 млн гривень і плануємо зробити 57 ліфтів. Станом на сьогодні ми готуємо титульні списки для затвердження на депутатських комісіях, після чого почнемо виготовляти проектно-кошторисну документацію, проходити експертизу, проводити тендер і розпочинати роботи. У 2017 році було відремонтовано 12 ліфтів, ремонт проводило ЛКП «Львівсвітло» на суму 5,4 млн гривень. Окрім цього, було виділено кошти на ремонт 10 ліфтів на суму 3,5 млн гривень. У цю Програму включено 29 ліфтів закладів охорони здоров’я загалом і 2269 ліфтів, які є у комунальній власності та будинках ОСББ. На будинки ОСББ кошти виділяються на департамент житлового-господарства та інфраструктури, цьогоріч також плануємо освоювати ці кошти», – зазначив начальник управління житлового господарства Владислав Іванов.

За інформацією мерії, станом на сьогодні з 2298 ліфтів налічується 2189 ліфтів (95 %), які відпрацювали 25-річний ресурс, і з кожним роком їх кількість зростає приблизно на 70 ліфтів. Фактично до 2020 року 99 % ліфтів відпрацюють 25 і більше років. Через недостатність коштів, необхідних для експлуатації та нормативного проведення ремонтно-відновлювальних робіт у ліфтовому господарстві, за останні 10 років спостерігається інтенсивне старіння ліфтів і, як наслідок, систематичне їх зупинення з технічних причин, а потреба у коштах на ремонт щорічно зростає.


А поділитися?