У Львові будують першу в Європі школу, надруковану на 3D-принтері

logo


Проєкт Hive вирізняється своєю елегантною криволінійною архітектурою та м’якими сірими тонами, нагадуючи скоріше культурний центр або галерею сучасного мистецтва, аніж традиційну школу.

Унікальність зовнішнього вигляду будівлі, що нагадує структуру кокона або бджолиного вулика, обумовлена методом її створення – 3D-друку.

Розташована неподаліквід 23-ї школи у Львові, ця освітня споруда площею 370 квадратних метрів була надрукована за 40 годин за допомогою принтера COBOD, який, керуючись цифровими проектами, наносить бетонні шари, подібно до прикрашення торта кремом.

Проект Hive використовувує портальний принтер COBOD для шарування бетонної суміші за допомогоюнасадки. Фото: Team4UA

За словами Жана-Крістофа Боніса, засновника некомерційної організації Team4UA, що курує цей пілотний проєкт, це перша в Європі освітня споруда, створена за допомогою 3D-друку, а також перша така будівля у зоні військових дій.

“Я не будівельник; я не прагну бути архітектором чи забудовником… Але за допомогою робототехніки та штучного інтелекту ми можемо прискорити процес будівництва,” –зазначив Боніс у відеоінтерв’ю для CNN.

Модель школи, надрукованої на 3D, із зображенням чотирьох нових класів. Фото:Team4UA

Після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому 2022 року, міста на сході країни, зокрема Львів, зіткнулися з величезним викликом – як впоратися з тисячами людей, що шукали притулку в місті та його околицях. Станом на грудень минулого року, за даними Міжнародної організації з міграції ООН, у Львівській області було зареєстровано 173 тисячі внутрішньо переміщених осіб.

Боніс висловив надію, що проєкт Hive дозволить школі розширити своїприміщення на чотири нові класні кімнати для розміщення додаткових учнів, переміщених внаслідок війни. Він також сподівається, що у разі успіху проєкту, 3D-друк стане одним із ключових інструментів у сфері будівництва в Україні.