У Львові через ускладнення COVID-19 померла 36-річна породілля

logo


Жінка померла на 16 день після народження дитини. Немовля з’явилося на світ за допомогою кесаревого розтину.

До теми Скільки новонароджених дітей померло у вагітних, хворих на COVID-19

У Львові померла хвора на коронавірус породілля

Завідувач відділення інтенсивної терапії та анестезіології Центру легеневого здоров’я В’ячеслав Бондар розповів, що 36-річна жінка з Сокальщини захворіла на коронавірус 25 грудня. Вона не зверталася до лікарів та лікувалася самотужки. Однак вже 2 січня жінку привезли до медзакладу з високою температурою, інтоксикацією та дихальною недостатністю.

У пацієнтки наростала дихальна недостатність і її 5 січня перевели в реанімацію. Аби полегшити стан вагітної й врятувати дитину 6 січня їй на 32 тижні вагітності зробили кесарів розтин. Після цього пацієнтку перевели на ШВЛ. На жаль, врятувати її не вдалося. 21 січня вона померла,– зауважив Бондар.

За словами лікаря, у пацієнтки це були другі пологи. Вона була невакцинованою.

“Вагітні входять до групи ризику й обов’язково повинні бути вакциновані, а 99% вагітних, які потрапляють до нас, не мають вакцинації. Це перше. Друге. Якщо з’явилися симптоми хвороби, не треба сидіти вдома і чекати, що все мине, а вчасно звертатися по медичну допомогу”, – зазначив медик.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналуГоловні правила профілактики COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Варто прочитати Наскільки коронавірус небезпечний для вагітних та плоду

Коронавірус стрімко поширюється серед вагітних

Бондар зазначив, що багатьох хворих вдається врятувати, якщо вони вчасно звертаються за допомогою до лікарів. Коронавірус – непередбачуваний. Він може викликати важкі ускладнення не лише у літніх людей, а й у молоді. Станом на 25 січня у лікарнях перебувають 64 вагітні з COVID-19:

22 – у Львівському обласному перинатальному центрі; 42 – у Центрі легеневого здоров’я.

Усі вони перебувають у стані середньої важкості. Директорка перинатального центру Марія Малачинська зазначила, що в області стрімко зростає статистика захворюваності на коронавірус серед вагітних.

“Це дуже насторожує. Кожна жінка при надії має розуміти, що вона відповідає не лише за своє здоров’я, але й за майбутнє. Ми створили пункт вакцинації у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі, де кожна вагітна може вакцинуватись під наглядом лікаря акушер-гінеколога”, – додала лікарка.

Малачинська закликала усіх вагітних вакцинуватися проти коронавірусу та активніше дбати про своє здоров’я.

Які привілеї отримають вакциновані українці / Інфографіка 24 каналуЯкі привілеї отримають вакциновані українці / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу