У Львові дарували книги спільнотам української діаспори

logo
171544_u_lvovi_daruvali_knigi_spilnotam_ukrajins.jpeg


Львівські видавництва подарували свої книги українським спільнотам у різних куточках світу з нагоди міжнародного дня дарування книги.

Відповідну акцію інтелектуальної доброти “Її Величність Книга. Даруймо!” провів Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою (МІОК), передає прес-служба НУ “Львівська політехніка”.

“Представники провідних галицьких видавництв за допомогою жереба обирали закордонні українські спільноти, яким подарували свої видання. Так, книги від видавництва “Срібне слово” отримало Товариство об’єднання українців у Франконії (Німеччина), від Всеукраїнського спеціалізованого видавництва “Світ” – українська школа “Материнка” імені Дмитра Павличка у Варшаві (Польща), від видавництва “Апріорі” – українська недільна школа в Греції, від Видавництва “Старого Лева” – українська суботня школа в Нідерландах “Веселка”, від видавництва “Каменяр” – Союз українських студентів у Німеччині (Мюнхен), від видавництва “Літопис” – українська школа в місті Осло (Норвегія)”, – йдеться у повідомленні.

Також директорові видавництва Львівської політехніки Іванові Паров’яку доручили передати власну книжкову продукцію у дарунок Конгресові українців Естонії.

Родзинкою заходу стало онлайн-спілкування з кожною з цих закордонних українських організацій, під час якого лунали теплі слова подяки організаторам цієї акції і видавцям за подаровані книги. Окрім того, вдалося поспілкуватися з Марією Пришляк, ректором Українського вільного університету, заступником директора Українського інституту книги Анастасією Левковою та низкою інших цікавих людей. 

Нагадаємо, що міжнародний день дарування книги започаткувала американка, працівниця звичайної шкільної бібліотеки Еммі Бродмур у 2012 році. Ідею підказав її маленький син, який поцікавився у мами, чому немає особливого дня, коли б люди дарували один одному книги. З того часу в багатьох країнах світу люди дарують книжки один одному та членам своєї родини, залишають їх для охочих у людних місцях, організовують волонтерські кампанії зі збирання книжок для шкіл і сиротинців.

Фото, відео: Львівська політехніка


А поділитися?