У Львові демонтували радянський монумент слави, скульптури перенесуть до музею

logo


image

У Львові 23 липня на вулиці Стрийській демонтували центральну скульптурну групу «Монументу бойової слави Збройних сил Радянського Союзу». Дві бронзові фігури — радянського воїна та Батьківщини-матері — перенесли до музею «Територія терору».

Про остаточний демонтаж повідомило місцеве видання Zaxid.net, а також «Радіо Свобода».

Міська рада Львова, на прохання громадських організацій, вирішила повністю демонтувати монумент, який прославляв «визволення» радянською армією Львова у 1939 і, вдруге, у липні 1944 року.

Демонтажні роботи проводили кілька років, почергово. Цей монумент, який зараз підпадає під закон про декомунізацію, встановили у травні 1970 року. Скульптурну композицію створювали львівські митці Емануїл Мисько, Дмитро Крвавич і Ярослав Мотика.

Як розповідав перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко за день до демонтажу, 22 липня, дві центральні фігури планували перенести на територію музею «Територія терору» на проспекті Чорновола.

Загалом перенесення барельєфів, скульптур, відповідно до технічного завдання, вартувало місту орієнтовно майже 300 тисяч гривень, розповів голова Галицької районної адміністрації Андрій Зозуля.

Що буде на місці монументу?

Міськрада Львова планує оголосили архітектурний конкурс для облаштування простору на місці монумента. Це місце — з’єднання двох великих зелених зон різної інфраструктури. Тому цей простір хочуть зробити максимально екологічно орієнтованим і безпечним для мешканців міста.

fullscreen

Попередня схема облаштування простору на місці монументу слави

Фото: Львівська міська рада

«Зараз триває активний процес підготовки технічного завдання для архітектурного конкурсу. Будемо залучати відповідні середовища й асоціації. Маємо візію основних елементів, які мають бути враховані й передбачені на цьому просторі та будуть передбачені в конкурсному завданні», — розповів начальник управління архітектури та урбаністики міськради Антон Коломєйцев.

Зокрема, планують облаштувати велоінфраструктуру, канатну дорогу, підземний паркінг і безбар’єрний простір. Ця зона має бути інклюзивною і доступною для всіх.

«Центральним елементом має стати парк Героїв України, але це також предмет вирішення в межах архітектурного конкурсу. Отож конкретику пропонуватимуть архітектори у своїх рішеннях», — зазначив Коломєйцев, додавши, що над конкурсом архітектори зможуть розпочати працювати вже восени.

читайте також