У Львові депутат відібрав телефон у місцевого журналіста і стер диктофонний запис

logo


13 лютого, під час засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я Львівської облради, депутат фракції від Блоку Петра Порошенка, головний лікар Пустомитівської центральної районної лікарні Іван Лабай забрав телефон у журналіста інтернет-видання GalInfo і видалив диктофонний запис.

У Львові депутат відібрав телефон у місцевого журналіста і стер диктофонний запис
У Львові депутат відібрав телефон у місцевого журналіста і стер диктофонний запис

Про це повідомляє львівське інтернет-видання Galinfo.

Як зазначено, інцидент стався за 10 хвилин до закінчення засідання, коли журналіст спробував забрати свій телефон, який працював в режимі запису і водночас  заряджався.

«Телефон лежав біля крісла, на яке перед тим підсів Іван Лабай. Депутат почав вимагати стерти запис, але діставши відмову, видер телефон із рук журналіста, і власними руками видалив 30-хвилинний запис», – пише видання.

Свій учинок депутат Лабай пояснив тим, що журналіст, начебто, заряджаючи телефон, спеціально хотів записати конфіденційну інформацію в той момент, коли він обговорював з в. о. директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Іриною Микичак власні питання.

Читайте також

Як повідомляє львівське видання News Leopolis, заступник голови Львівської обласної організації Національної спілки журналістів України Андрій Болкун висловив обурення цією подією.

 «Такого ще ніколи не було, щоб член комісії дозволив собі виривати телефон у журналіста. Це жах, маразм і втручання у професійну діяльність журналіста, що підлягає кримінальному переслідуванню», – сказав він.

Цей інцидент планується розглянути на засіданні Спілки журналістів.

«Це хамство, порушення норм. Людина, яка це зробила, може бути номінантом на звання “Ворог преси”. Бо ще жоден політик, не дозволив собі виривати в журналіста телефон, і знищувати його запис, який він зробив у публічному місці, під час публічного заходу. Якщо людина вільна, відкрита, яка нічого не боїться, вона не буде так реагувати. Напевно, вони говорили про якісь цікаві речі, які журналісту слухати не потрібно», – зазначив пан Болкун.

Нагадаємо, відтепер у Львові журналісти можуть відвідувати пленарні засідання міської ради лише за наявності редакційних посвідчень та відповідної акредитації. Львівська міська рада запровадали акредитацію для журналістів.

На фото – Іван Лабай

Фото:  GalInfo