У Львові депутати вимагають припинити «зливати» бюджетні кошти у статутні капітали комунальних підприємств

logo


1bf476d7 6bf6 4f59 86cf 961be12cb7c6На сьогоднішньому пленарному засіданні депутатка Уляна Пак висловила незгоду із голосуванням за проект бюджету розвитку у такому вигляді, як він запропонований. Мова йде про стрічки наповнення статутних капіталів комунальних підприємств. Уляна Пак вважає, що замість наповнення статутних капіталів кошти варто перенести у окремі стрічки необхідних витрат. Таким чином депутати мали б можливість контролювати витрачання бюджетних грошей. Про це повідомляє “Вголос”.

Під час розгляду ухвали «Про внесення змін до переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році будуть проводитись за рахунок коштів бюджету розвитку м. Львова у 2018 році», депутатка навела приклад ЛКП «Львівспецкомунтранс».

Під час сміттєвої кризи у 2016-2017 роках мерія неодноразово на десятки мільйонів поповнювала бюджетними грошима статутний капітал підприємства. Нещодавно аудитори Західного офісу Держаудитслужби виявили у «Львівспецкомунтрансу» зловживань на понад 50 мільйонів гривень.

«Ми вже маємо негативний досвід – ЛКП «Львівспецкомунтранс», аудит там виявив зловживання. Так само з АТП-1, коли вони минулого року замість того, щоб розрахуватися з «Електроном», купили зовсім інші автобуси», – зауважила Уляна Пак.

Депутатка наполягла на тому, що стрічки зі статутних капіталів варто зробити окремими у бюджеті розвитку. Відтак контролювати витрачання коштів змогли б усі депутати, а не лише ті, які в бюджетній чи профільній комісіях. Адже зараз лише комісії мають контроль над виділенням чи зміною статутних капіталів підприємств.

«Усі решта депутати, якщо ви не є в цих комісіях, то вибачайте, погоджувати титульні списки ви не будете. Мешканці Львова нам довірили такі виключні повноваження, і ми не маємо права передавати свої повноваження на понад 80% бюджету керівникам комунальних підприємств, які нам є непідпорядковані і непідконтрольні», – додала Уляна Пак.

Натомість виконавчі органи апелювали до того, що погодження титульних списків у комісіях – достатньо, а іноземна організація визнала Львів найпрозорішим містом в Україні. «Якщо ви зайдете на сайт «Трансперенсі Інтренешнл», то ви побачите, що місто Львів визнано найпрозорішим в Україні. А два дні тому нас визнали найпрозорішими в плані закупівель», – відповів міський голова Львова Андрій Садовий.