У Львові діти заграють з професійними музикантами «Симфонічні перлини Відня»

logo


Вони тільки-но брали кілька акордів, а диригент вже мав зауваження. Адже цього разу на сцені Львівської філармонії репетирували не лише оркестр «INSO-Львів», а й два десятки учнів музичної школи-інтернату імені Крушельницької. Серед них ― нащадок славнозвісного композитора Миколи Колесси, його правнук Олесь Колесса. Шістнадцятирічний парубок ― під шефством концертмейстера оркестру «Інсо-Львів». Євген Крук поміж загальних репетицій вчить Олеся правильного виконання.

«Просто в сольному виконанні ти один. І ти цілком можеш робити варіації: в сторону, трішечки довше тримати звук, трішечки м’якше, робити звук теплішим. А тут, в оркестрі, ти мусиш бути абсолютно синхронним: синхронність машинальна, це як автомат», ― уточнив концертмейстер оркестру «INSO-Львів» Євген Крук.

«В нас в школі є оркестр, симфонічний, камерний. Діти всі грають, як солісти виступають, тобто в них навик є. А от з таким диригентом.. такого класу вони не грали ще», ― додала завідувач відділу скрипки школи-інтернату імені Крушельницької Оксана Цап.

Дітям від 11 до 17 років диригент з Австрії підібрав цікаву програму ― твори Вольфганга Моцарта та Гайдна. Музика не з легких, тож диригент, який одночасно ще й професор Музичної гімназії Відня, шукав до майбутніх великих музикантів педагогічний підхід.

«Я сам вчитель більше ніж 30 років. То дуже добре знаю, як обходитися з учнями. Виховую їх і батогом і пряником. Це найдавніший, найкращий рецепт», ― пожартував головний диригент оркестру «INSO-Львів» (від 2011до 2014 років) Георг Кугі.

«В мене такий характер, що мені підходить і пряник, і батіг. Бо якби було так, що або пряник, або ж батіг ― це не правильно. А коли є рівновага поміж цими речами, то ідеальна робота, як на мене», ― віджартувався учень Олесь Колесса.

Що з того вийшло, можна буде почути вже цієї суботи, 8 квітня, у філармонії. Цим проектом музиканти відкривають першу в Україні щорічну Академію оркестру «INSO-Львів».