У Львові для контролю над комунальними підприємствами хочуть створити наглядові ради (відео)

logo


https://youtu.be/xx3M1v_6M_w

12:23 14 серпня 2020 р.

Це – не нове явище в Україні. Свого часу наглядові ради були створені при підприємствах державної власності, зокрема при «Укрзалізниці».

Але, на жаль, з різних причин вони не запрацювали. Львову ж такі структури потрібні для організації ефективної роботи і контролю над діяльністю ЛКП, котрі часто працюють збитково, пише DailyLviv.   

– Наглядова рада – не те саме, що громадська, –  пояснила депутатка ЛМР від УГП Юлія Гвоздович – Йдеться про корпоративне управління з чіткими функціями. Така рада мала би бути створена на конкурсній основі. І до неї повинні увійти представники з числа професіоналів як від депутатського корпусу і міського голови, так і від громадськості. У Господарському кодексі функції членів наглядової ради визначені. Це – не безкоштовна робота, ці люди мали би бути вмотивовані віддати свій громадський і професійний капітал такій роботі.

Юлія Гвоздович повідомила, що свого часу спроба створити наглядові ради при ЛКП вже була, але в Львівській міськраді цю ідею не підтримали. 

– Ми мали робочу групу, яка напрацьовувала це питання. Але представники мерії сказали, що це буде рейдерство і зараз немає політичної волі при природних монополіях, – повідомила вона.Цю думку Юля Гвоздович висловила на засіданні «Кому потрібні зайві комунальні підприємства у Львові і скільки вони коштують львів’янам?» у Львівському пресклубі.

Додамо, зайві та неефективні: у Львові назвали 15 комунальних підприємств, діяльність яких варто припинити (відео).

Збиткові ЛКП вигідні групі осіб, які мають можливість робити через них незаконні оборудки,– юрист.

Відео: