У Львові досліджують воду у басейнах міста

logo


У басейнах Львова кожні два тижні проводять дослідження якості води. Працівники хімічної лабораторії комунального підприємства «Адміністративно-технічне управління» відбирають проби води та досліджують її склад.

Результати
оприлюднюють на сайті міської ради для мешканців Львова. Проте не у всіх басейнах міста погоджуються на проведення досліджень.

У спортивному басейні «Динамо» тренуються щодня з 6 ранку і до вечора. Тут плавають як діти, так і неодноразові переможці змагань. До прикладу, Ростислав тренується у басейні з дворічного віку 6 днів на тиждень. Хлопець професійно займається водним поло.

«Мені вода підходить. Вона освіжаюча, прохолодна така, якраз для літа. Я тут тренуюся, готуюся
до суперкубку, потім до суперліги і чемпіонату Європи», – каже хлопець.

Директор палацу спорту «Динамо» Сергій Колмаков каже, що у басейні є спеціальні електронні прилади для дослідження фізично-хімічного складу води.

«Окрім станції автоматичної подачі хімії в басейн ми щодва тижні за допомогою спеціального електронного приладу перевіряємо основні компоненти. Але головний показник того, що вода нормальна – це в першу чергу претензії спортсменів. Претензій в нас немає
щодо води.

Також у цьому басейні проходять реабілітацію поранені нацгвардійці та прикордонники. Тобто в нас досить значна завантаженість, тому якість води необхідно перевіряти і робити це постійно», – розповідає Сергій Колмаков.

Частина містян, серед яких і Андрій, полюбляють відкриті басейни. Тому чоловік до трьох разів на тиждень відвідує басейн СКА. Тут займається з тренером. До якості води зауважень немає.

«Вода дуже класна, я відвідую басейн досить часто і систематично її
п’ю, бо у будь-якому випадку під час плавання наковтаєшся води. Але нічого, живий-здоровий», – каже плавець.

У процесі обстеження якості води у басейнах Анастасія Кривуля, керівниця хімічної лабораторії ЛКП «Адміністративно-технічного управління», воду відбирає у двох точках: найглибшій та наймілкішій частинах басейну.

«Воду набираємо у стерильні чисті сухі пляшки до верху. Беремо її з глибини приблизно 20-30 см від поверхні дзеркала води. Пляшки закриваємо герметично і невідкладно
веземо їх в лабораторію для проведення аналізів. Пляшки перевозимо без потрапляння на них прямих сонячних променів та без зміни температури», – розповідає Анастасія.

Дослідження якості води триває до 4 днів. У лабораторії визначають кислотно-лужний баланс води, твердість, хлориди, вільний хлор, залізо, амоній та сухий залишок.

«Один раз ми вже провели такі аналізи. З переліку басейнів, які були пропрацьовані, лише у відкритому басейні СКА виявили невеликі відхилення – надмірну
кількість хлоридів. Ми повідомили їм цю інформацію, сподіваюсь, найближчим часом це виправлять і всі показники нормалізують.

Ряд басейнів поки не зголосилися на співпрацю з невідомих причин. Це басейни мережі “Sport Life” та Аквапарк “Пляж”. Вони наразі не погодилися співпрацювати. Не хотілось би думати, що їм є що приховувати. Управління спорту міста звернулося з офіційними листами про таку опцію і, я думаю, що ті басейни зрозуміють важливість безпеки львів’ян і також співпрацюватимуть»,
– зазначив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.

Голос Сокальщини на GoogleNews Читати далі

Sunday
June 9th, 2024

Графіків погодинного відключення електроенергії на Львівщині сьогодні застосовувати не планують

Sunday June 9th, 2024

Синоптики попереджають про погіршення погодних умов на Львівщині

Saturday June 8th, 2024

Протягом доби чергування з 07 на 08 червня на Львівщині зареєстровано 8 пожеж

Saturday June 8th, 2024

У Львові пасажирам нагадали, як списуються кошти
при оплаті банківською карткою

Saturday June 8th, 2024

На Форумі судових експертів у Львові презентували вітчизняну продукцію, яку застосовують в галузі криміналістики

Saturday June 8th, 2024

Завтра тролейбуси №33 у Львові тимчасово курсуватимуть за скороченим маршрутом

Saturday June 8th, 2024

У Львові висадили 10 тисяч лілій, які подарували Нідерланди

Saturday
June 8th, 2024

Синоптики прогнозують грозу та град на 9 червня на території Львівщини

Thursday June 6th, 2024

Деякі вулиці Червонограда 7 серпня будуть без води

Tuesday June 4th, 2024

У Львові за 5 місяців інспектори з паркування виписали 79 тис. штрафів за порушення правил зупинки/стоянки авто