У Львові дозволили будувати багатоповерхівки у зеленій зоні. Мешканці проти

logo


Будівництво відбувається всупереч основним містобудівним документам: генеральному плану Львова та плану зонування.
Візуалізація ЛМР

Візуалізація ЛМР

17 травня виконавчий комітет ЛМР дозволив внести зміни до детального плану території у районі вулиці Липинського. Як пише видання «Наші Гроші. Львів», це рішення дозволяє будувати чотири багатоповерхівки на вулиці Липинського, 27.

Відповідно до генплану та зонінгу, ця територія належить до зони рекреації, що означає, що тут не можна будувати житло. Водночас наприкінці травня місцеві активісти зареєстрували петицію про створення паркової зони між вулицями Лінкольна та Липинського набрала необхідні півтисячі голосів. Тож депутати ЛМР мають її розглянути на одному з наступних пленарних засідань.

Натомість ТОВ «Авалон юніон» активно веде будівництво на цій території. В одному із будинків звели майже п’ять поверхів, ще два – на етапі фундаменту.

Нагадаємо, що в серпні 2016 року депутат ЛМР Григорій Козловський звернувся до виконкому про розроблення детального плану навколо району вулиці Липинського і фінансував його розробку. У грудні 2017 року документ ухвалили.

За цим документом територія, де планував будувати «Авалон юніон», змінила своє функціональне призначення. Тепер вона нібито належить до зони Г-2 (зведення лише будівель комерційної діяльності) та Ж-2 (житлова забудова висотою до 18 метрів (4 поверхи). Однак виконком не має права змінювати генплан та зонування, таке право належить виключно депутатам. Окрім того, детальний план не може суперечити зонінгу і генплану, проте, як зазначають Наші Гроші. Львів, у міськраді це правило порушили.

У червні 2018 року виконком видав ТОВ «Авалон юніон» містобудівні умови та обмеження на будівництво 4 багатоквартирних будинків на ділянці площею 1,3 га. Загальна висотність будинків не повинна була перевищувати 26 м для двох будинків та 32 і 35 м для інших відповідно. А за проектом ТОВ «Авалон юніон» будує 6-9 поверхові будинки, що також суперечило не тільки генплану та зонінгу, а чинному на той момент детальному плану.

Засновниками ТОВ «Авалон юінон», згідно з даними сайту Youcontro;, є компанії ТОВ «Авалон інкомпані» і закритий венчурний фонд «Адамант» (10%). ТОВ «Авалон інкомпані» зареєстроване на мешканця Дніпра Дмитра Палієнка, якому також належить «Авалон ґрін», «Авалон статус» та «Авалон престиж». Неодноразово про співволодіння компанією «Авалон» заявляв депутат Львівської міської ради Григорій Козловський, однак такі відомості відсутні у його декларації.