У Львові глава УГКЦ освятив і відкрив унікальний храм. Фото

logo


Храм святої Софії – Премудрості Божої об’єднує у собі три церкви: Софії-Премудрості Божої, храм святого Климентія Папи Римського і церкву Гробу Господнього.

11 вересня у Львові відкрили Храм святої Софії – Премудрості Божої на території Українського католицького університету.

Літургію з нагоди освячення храму очолив предстоятель Української греко-католицької церкви блаженніший Святослав (Шевчук).

«Якщо хтось думає, що цією мудрістю, на честь якої названий храм, є накопичене людьми знання, він помиляється.  Якщо хтось думає, що цією мудрістю є здатність людини бути мудрою, великою, успішною, знаючою, він помиляється, —каже голова УГКЦ. — Бо якщо б ми поклонялися усім цим речам, ми би були ідолопоклонниками. Ця мудрість, на честь якої збудований храм, є мудрістю Божественною. Тому ми так підкреслюємо – це храм Святої Софії – Премудрості Божої».

Під час освячення у вівтарі храму заклали мощі блаженного Миколая Чернецького. Після цього представники УГКЦ окропили храм святою водою.

«Ми бачимо, як відбудовуються сотні, тисячі храмів по всій Україні. Але сьогодні в Україні є багато зруйнованих душ, скалічених війною, неправдою. Тож після будівництва цього храму великим завдання університетської спільноти є відбудова храму людської душі», — зазначив  предстоятель Української греко-католицької церкви.

Як зазначив у коментарі Tvomisto.tv президент УКУ Владика Борис (Ґудзяк), цей храм вказує на зв’язок з Єрусалимом, Римом та Константинополем.

«Церква Гробу Господнього — пов’язує нас із І століттям. Вона більше підходить до приватної молитви. Храм Климентія Папи Римського – для дискусій. Храм носить таку назву, бо Папа Климентій має особливе значення для України. Він тут проповідував, загинув у Криму. Його мощами Ярослав Мудрий освячував у Києві Церкву Софії, патріарх Йосиф — Собор Святої Софії. А от на верхньому ярусі облаштували власне храм Софії — Премудрості Божої».

Храм має незвичну інженерну будову.  Так, перейти з однієї церкви до іншої можна, не виходячи з будівлі. Крім того, з обох сторін він оснащений пандусами. Також у будівлі є ліфт.

При церкві діятиме і духовно-пасторальний центр. Тут передбачені місця для сповіді, розмови, зустрічей.

«Хочемо, аби він став центром академічного душпастирства цілого міста», — каже керівник духовно-пасторального відділу о. Юрій Саквук.

Наразі храм продовжують оздоблювати. У майбутньому тут передбачені стінописи. Так, верхній ярус храму прикрасять картиною створення світу, середній – зображенням таїнства церкви, а нижній — святими української церкви.

Підготувала Ганна Беловольченко