У Львові хочуть назвати вулицю іменем патріарха Димитрія

logo


четвер, 28 липня, 2016, 9:54
Львів

У Львові хочуть назвати вулицю іменем патріарха Димитрія

Голова Світової федерації українських лемківських об’єднань Софія Федина та голова Сяніцького відділу Об’єднання українців у Польщі Марія Білас звернулися до Львівської міської ради щодо найменування вулиці в пам’ять патріарха Димитрія у ювілейний 100 рік від дня народження владики.

Про це повідомляє прес-служба Львівського крайового ставропігійного братства св. апостола Андрія Первозваного.

Як зазначили автори звернень, вони висловлюють підтримку ініціативі вірних УАПЦ у м. Львові щодо найменування вулиці в честь Патріярха Димитрія, «ініціатору ІІІ Відродження УАПЦ у 1989 році, мистецтвознавцю, іконознавцю та композитору».

Зазначимо, з такою пропозицією до ЛМР уже звернулися предстоятель УАПЦ блаженніший Макарій та голова Львівського ставропігійного братства св. ап. Андрія Первозваного о.д. Юрій Федів. 5 липня відбулася зустріч членів Братства св. ап. Андрія Первозваного із секретарем Львівської міської ради щодо вирішення цього питання.

Нагадаємо, 2016 рік в Українській автокефальній церкві проголошено Роком патріарха Димитрія.

Довідка ІА ZIK.

Патріарх Димитрій (у мирі: Володимир Васильович Ярема; 9.12.1915-25.02.2000) – видатний церковний і культурний діяч, патріарх Київський і всієї України Української автокефальної православної церкви.

Народився у селi Глiдне Березівського повіту на півночі Сяніцької землі (тепер Кросненське воєводство у Польщі).

У 1931-1938 рр. навчався малярства у Львовi в художника Павла Ковжуна. Також вивчав теорiю музики, сольфеджiо, диригування, засновував хори. Вступив до ОУН.

У 1938-1939 рр. служив у польському вiйську, брав участь у перших боях Другої свiтової вiйни. Опинився в нiмецькому полонi.

Згодом, у 1942-1944 рр. навчався у Львівській мистецько-промисловій школі під керівництвом проф. Михайла Осінчука. Після повернення з війська працював у Національному музеї.

3 серпня 1947 р. був висвячений архиєпископом Макарієм (Оксіюком), на диякона, а 10 серпня 1947 р. – на священика.

Деякий час навчався (заочно) в Ленінградській духовній академії, але з огляду на національні переконання був відрахований.

Служив спершу на сільських парафiях Львiвщини, згодом – у Львові. Вiдмовлявся спiвпрацювати з органами безпеки.

На початку 1989 р. він звернувся з листом до митрополита Фiларета (Денисенка), екзарха Російської Церкви в Україні, з закликом до реабілітації національних Церков, підтримки Церквою визвольних прагнень українського народу. 9 серпня 1989 року протопресвітер Володимир Ярема проголосив вихід Петропавлівської парафії Львова (у якій служив із 1969 р.) з-під юрисдикції Московського патріархату та входження її до складу Української автокефальної православної церкви.

У вересні 1993 року Другий помiсний собор УАПЦ обрав його патрiархом Київським i всiєї України з іменем Димитрій.

Протягом свого патрiаршого служiння патріарх Димитрiй вiдвiдав усi єпархiї УАПЦ в Українi, а також США і Польщу. Охоче проповiдував у рiзних суспiльних середовищах. Виявляв постiйну турботу про налагодження мiжцерковних стосункiв i творення єдиної Помiсної Церкви в Українi. Постiйно дбав про розвиток церковного мистецтва на засадах нацiональної традицiї, про воцерковлення української молодi та iнтелiгенцiї.

Автор численних праць пов’язаних з проблемами суспiльного служiння Церкви (послання до християн України «На порозi 2000 року», цикл послань «Розмови про страшне сьогодення», статтi в газетах «Наша вiра», «Успенська вежа»), iсторiєю iконопису в Українi. Видав книгу «Дивний свiт iкон» (Львiв: Логос, 1994). Пiдготував i подав до друку двотомну монографiю з iсторiї iконопису.

Помер Патрiарх Київський i всiєї України Димитрiй (Ярема) 25 лютого 2000 р., похований поруч із мурами рідного храму свв. Петра і Павла у Львові.

У 2008 р. Львівська міська рада присвоїла родині Яремів, яка веде свій рід від патріарха Димитрія, спеціальну відзнаку – «Шляхетна львівська родина».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.