У Львові хочуть використати кавову гущу для боротьби з ожеледицею

logo


МІСТО

Цього тижня вони планують зустрітися представниками мережі кав’ярень, яка готова надавати цей продукт безкоштовно


Фото ілюстративне: onedio.com

У межах пілотного проєкту, у парку «700-річчя Львова» вперше планують використати кавову гущу для боротьби з ожеледицею. Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак. Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості, та не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути корисною та не потребує збору після використання. Про це повідомляють у пресслужбі Львівської міської ради.

«Ми спробуємо у якості пілотного проєкту посипати в парку «700-річчя Львова» доріжку до церкви св. Йосафата. Коли ми спробуємо це один раз і побачимо, що з того є ефективність, будемо вирішувати далі. Адже постає питання зберігання цього ресурсу, можливо, його треба досушувати, аби він якісно зберігався, а можливо — збирати у період ожеледиці та домовлятись точково, щоб не зберігати цілий рік. Крім того, під дією сонця, кавова гуща, за рахунок того, що вона чорного кольору, поглинає в себе тепло, не відбиваючи, а поглинаючи промені. За рахунок цього вона також бореться з ожеледицею».

Кавову гущу для боротьби з ожеледицею, за словами Ірини Оршак, використовують у Великій Британії, але не масово:

«Точково деякі міста пробують боротись у себе з ожеледицею таким чином. Тому ми зібрали робочу групу, обговорили альтернативи: хто ж у нас може це впроваджувати і як це зробити. Перш за все скажу, що кавова гуща також має абразивні властивості, можливо, не такі хороші як пісок, але вони є за рахунок мелення зерна. А після пресу та використання кавова гуща фактично є майже сухою».

Радниця мера також розповіла, що цього тижня вони планують зустрітися представниками мережі кав’ярень, яка готова надавати кавову гущу безкоштовно.

Підписуйтесь на нашTelegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.