У Львові хочуть, щоб Стрийський парк відповідав світовим стандартам

logo


середа, 20 липня, 2016, 16:21
Львів

У Львові хочуть, щоб Стрийський парк відповідав світовим стандартам

Зараз у Львові працюють над проектом розвитку Стрийського парку. Ідею його відновлення зініціювали у школі Public Management, що у Католицькому університеті, разом із Львівською міською радою, яка проводить навчання для працівників міської ради.

Робочу групу з розвитку Стрийського парку було створено за програмою Public Management (програма управлінського розвитку для працівників Львівської міської ради, яка створена у співпраці відділу кадрів ЛМР і Школи управління УКУ).

«У цій школі нас об’єднала ідея працювати в еконапрямку. В рамках міста ми розглядали багато об’єктів, над якими б хотіли працювати. Але запит щодо Стрийського парку отримали власне від громадськості. Цей парк є пам’яткою садово-паркового мистецтва і найулюбленішим місцем відпочинку для містян. Ми наразі розробили кістяк стратегії розвитку Стрийського парку і працюємо над визначенням проблем. У цьому допомагає опитування, яке ми запустили через мережу Фейсбук, в якому мешканці можуть дати оцінку стану парку. Опитування триває тиждень, за цей час мешканці заявили про те, що у парку відсутні туалети, що у ньому нема навігації і нетутешні там можуть загубитись тощо. Таким чином ми збираємо всі побажання відвідувачів парку. На 19 липня вже 739 мешканців заповнили анкету. Дехто з них радить звернути увагу на інфраструктуру парків за кордоном», – розповіла координатор робочої групи Ольга Небораць.

За її словами, вони хочуть, щоб Стрийський парк відповідав високим світовим стандартам і подати приклад для розвитку парків загалом в Україні. Зараз Стрийський парк перебуває на балансі ЛКП «Зелений Львів». Але організатори цього проекту вважають, що він потребує окремої адміністрації, господарників, фахівців своєї справи, які би досаджували, відновлювали та розвивали парк.

Ольга Небораць вважає, що будь-який парк потребує розвитку. «Йдеться не про будівництво там якихось споруд, а про оновлення зелених насаджень і догляд за ними. Мешканці в анкеті зазначають, що потрібно відновити квітники, великий фонтан і площу, де відбувалось відкриття Крайової виставки. Також є пропозиції відновити в парку організацію виставок», – зазначила вона.

За словами Ольги Небораць, у цьому проекті для розвитку парку буде передбачено залучення грантових коштів, тобто будуть шукати додаткове фінансування. Щоправда, наразі триває процес написання стратегії розвитку парку. Опитування буде тривати ще близько двох тижнів. Також розробляють зонування парку, щоб розподілити його функції, збалансувати потреби людей і зберегти природу, бо насамперед це має бути парк із зеленими насадженнями.

До складу робочої групи входять: координатор робочої групи Ольга Небораць, адміністратор «Парку культури» Христина Пархуць, івент-менеджер «Парку культури Оксана Наконечна, працівники управління екології ЛМР – Орест Олеськів, Наталія Партика, спеціалісти управління внутрішньої політики – Назар Коровець та Оксана Крутій, представник управління сім’ї, молоді та спорту Петро Гошовський, працівник управління культури Таїсія Дубин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.