У Львові хочуть звести 20-поверхівку біля Сихівського мосту: хто стоїть за будівництвом

logo


У п’ятницю, 21 червня, виконавчий комітет ЛМР розглянув питання про видачу містобудівних умов і обмежень на будівництво багатоповерхівки біля Сихівського моста – на вул. Угорській, 26.

Висота будинку має становити 10-12 поверхів, але його терасований об’єм, на якому поверховість скорочується, сягатиме 20-ти поверхів. У будинку планується 87 квартир і приблизностільки ж паркомісць. Перші два поверхи будуть відведені під комерцію. В будинку буде підземний паркінг і укриття на 400 людей.

Забудовник, за словами головного архітектора міста Антона Коломєйцева, надав гарантійний лист про будівництво на території дитячого садка. Також він пообіцяв зробити інвестиційний внесок на розвиток інфраструктури в міський бюджет в розмірі, що був встановлений до інвестиційних зобов’язань до 2020 року.

«Мова про формування в Сихівськомурайоні будівлі вищої поверховості. Це рішення розглядалося в межах містобудівної ради міста, аргументовано архітекторами, як локальний акцент, тому що в цьому місці є перетин рухів громадського транспорту, відповідні зупинки. По суті такий транспортний хаб. Навпроти є високий офісний центр та житлові будинки», – сказав Антон Коломєйцев.

Члени виконкому вирішили розглянути питання про видачу МУО на виїзному засіданні за адресою імовірного будівництва наступного тижня.

Щоце за територія

Ділянка на вул. Угорській, 26, за даними з державного земельного кадастру, перебуває у комунальній власності. Її площа – 0,254 га. Призначення – для будівництва багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури. Нормативна грошова оцінка ділянки становить 4,53 млн грн.

Ділянка на кадастровій карті, поряд – землі під індивідуальні житлові будинки

Зараз на території розташовананизка бізнесів: тут працюють ТОВ «Золотий палац» (ресторан «Султан Палац»), ТОВ «Надія» і ТОВ «Емільа» (діяльність – обслуговування напоями), ТОВ ТПП Спектр (неспеціалізована оптова торгівля).

Так ділянка виглядає зараз

Як може виглядати будинок – візуалізація

Питанняпро забудову ділянки на вул. Угорській, 26 розглядала містобудівна рада 5 травня 2023 року. У протоколі засідання ідеться про нове будівництво зі знесенням існуючих будівель.

Містобудівна рада встановила, що гранична висота будівлі на вул. Угорській, 26 не має перевищувати 65,85 м, а максимально допустимий відсоток забудовиділянки – 40,2%.

За документами, в будинку мають бути переважно одно- і двокімнатні квартири – 40 і 51% відповідно. Трикімнатних планується 9% від загальної кількості.

Хто хоче будувати на Угорській, 26

Замовником містобудівного розрахунку є ТОВ «Надія», розробником – AVR Development.

Архітектурна компанія AVR Development зареєстрована у Львові у 2015 році, її власником, за даними сервісу YouControl, є Роман Романець.Компанія збудувала низку об’єктів у Львові, зокрема – будівлю колегіуму Українського католицького університету, приватну школу, житлові комплекси.

ТОВ «Надія» зареєстроване у Львові 30 років тому. Раніше основним видом його діяльності була робота їдалень, зараз – обслуговування напоями.

Фірму, за данимиYouControl, заснувала низка українців, але в 2016 році, вже після нападу Росії на Україну, її новим власником став Гурбан Гулієв із Москви.

Джерело: YouControl

У 2021 році у реєстрі знову змінився запис про власника – новою власницею сталаМарина Іскрицька із Житомира, розмір внеску у статутний фонд не змінився. Жінка також є власницею ТОВ «Емільа», що зареєстроване за тією ж адресою на вул. Угорській, 26. Марина Іскрицька більше ніяк не пов’язана зі Львовом, хіба має три ділянки в селі Давидів біля міста.

Директором ТОВ «Надія» з 2021 року є Ігор Гринда. Він також є директором фірми «Друкарня на Пекарській», а в минулому керував ТОВ «Солар Енерджі Груп» і «Захід-бетон-буд-плюс». Усі трифірми пов’язані зі львівським забудовником Володимиром Феником (будівельний холдинг Globus).

Додамо, що у квітні 2024 року Львівська міська рада судилася із ТОВ «Надія», що заборгувало місту 65,5 тис. грн. Також фірмаборгувала «Львівводоканалу».