У Львові хворі на COVID-19 почали виходити на вулицю – лікар-інфекціоніст

logo


На думку Ігоря Берника, однію з причин поширення коронавірусу є ігнорування карантину.

У Львові та області щодня фіксуються сотні нових випадків коронавірусної інфекції. Станом на ранок 3 червня у регіоні нараховувалося вже 5 883 мешканців,  у яких підтвердили COVID-19.

Чому Львівщина стала епіцентром коронавірусу в Україні, в інтерв’ю ТСН.ua розповів заступник директора Львівської обласної інфекційної клінічної лікарні Ігор Берник.

Читайте також:

Лікар-інфекціоніст пояснив, чи впливає на коронавірус пора року

За словами лікаря, від початку карантину у регіоні всі дотримувались вимог чіткого обмеження, люди не виходили з дому без поважної причини, відповідно рівень захворюваності і наповненості лікарень був низьким. Менше було тяжких пацієнтів і летальних випадків.

“В подальшому, з послабленням карантину, 11 травня, наша область увійшла у нього без суттєвого зниження рівня захворюваності. Цей рівень тримався певний час, і більшість населення, мабуть, сприйняло це послаблення, як цілковиту відсутність карантину. Люди перестали використовувати засоби індивідуального захисту, тобто маски, дотримуватися дистанції та почали займатися іншими речами, які спричинюють поширення захворюваності. Хворі, або легкохворі почали виходити з домівок і перебували в місцях масового скупчення людей”, – сказав Ігор Берник.

Окрім цього, за словами лікаря, у Львові були люди, які ходили по лікарнях, знімали відео про те, що ситуація з коронавірусом перебільшена, що це все штучно зроблено, а медзаклади не заповненні хворими.

“Цю інформацію вони поширювали у маси, і люди повірили. У нас чимале населення в області, тому не завжди знайдуться ті, чиї знайомі чи близькі інфікувались коронавірусом. А коли це вже особисто торкнетеся їх, то люди починають вірити, ходити на обстеження і лікуватись”, – сказав він.

Крім того, зазначив Ігор Берник, після 11 травня в області з’явилась більша доступність до тестів.

“Порівняно з іншими регіонами у нас ситуація з цим краща. Якщо до цього ми могли протестувати 300 людей, то зараз – 1000. І якщо раніше на результати ПЛР-тесту потрібно було чекати по 2-3 тижні, то сьогодні вони приходять значно швидше. Тому показники збільшились”, – зазначив лікар-інфекціоніст.

Повну версію розмови з Ігорем Берником читайте тут.